Kanal V
AP Milletvekili Bilincini Kaybetmiş Halde Bulundu

AP Milletvekili Bilincini Kaybetmiş Halde Bulundu

Avrupa Parlamentosu (AP) Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ADLE) grubu üyelerinden Belçikalı Mark Desmesmaeker, Brüksel’de kaldığı otelde bilincini kaybetmiş şekilde bulundu.


Belçika basınında yer alan habere göre, kendisinden bir süredir haber alınamayan Mark Desmesmaeker’in, kaldığı otel odasında, otelin güvenliği tarafından bilincini yitirmiş şekilde bulunmasından sonra hastaneye kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde, adı vergi kaçakçılığına karışan Mark Desmesmaeker’in, intihar ederek hayatına son vermeye çalıştığı belirtiliyor. Belçika’nın milliyetçi partilerinden Yeni Flaman İttifakı (N-VA) siyasetçilerinden Mark Desmesmaeker, 540 bin Avro civarında birikmiş vergi borcu ve yaptığı hileli iflas yüzünden gündeme gelerek, hakkında açılan soruşturmayla ilgili yapılan haberlerle adını duyurmuştu. Basına kısa bir bilgi veren Desmesmaeker’in oğlu ise, “Babamın sağlık sorunları vardı ve zor bir dönemden geçiyordu” açıklamasında bulundu.
Hastanede yoğun bakıma alınan Mark Desmesmaeker’in sağlık durumu hakkında henüz bilgi verilmedi. Milletvekilinin 14 Ekim 2018’de Belçika’da yapılacak yerel seçimlerde Hal Belediye Başkanlığına adaylığını koyması bekleniyordu.
(Cafer Yıldırımer/İHA)İngiltere'nin başkenti Londra'daki parlamento binası dışında gerçekleşen saldırıda yaralanan bir kadın hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne ilişkin, "Eğer adaleti arıyorsan, adaleti aramanın makamı da yeri de Türkiye'de parlamentodur." dedi.

Hollanda'da, Türklerin kurduğu Denk Partisinin, Arakanlı Müslümanların (Rohingya) durumuna ilişkin sunduğu soru önergesi parlamento tarafından reddedildi.

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.