Kanal V
Amerikan Medyasından İlginç İddia

Amerikan Medyasından İlginç İddia

Kuzey Kore’nin Suriye’ye aralarında aside dayanıklı kiremitler, vana, boru ve termometrelerin bulunduğu kimyasal silah fabrikası inşasında kullanılacak malzeme gönderdiği ileri sürüldü.


Amerikan medyası, Birleşmiş Milletler Yaptırım Komitesinin raporuna dayanarak, Kuzey Kore’nin Suriye’ye kimyasal silah fabrikası inşasında kullanılacak malzeme gönderdiğini yazdı. 2012-2017 yılları arasında yaklaşık 40 kayıt dışı sevkiyat yapıldığı ifade edilen raporda, gönderilen malzemeler arasında aside dayanıklı kiremitler, vana, boru ve termometrelerin yer aldığı aktarıldı. Henüz yayınlanmayan 200 sayfalık raporda, Kuzey Koreli uzmanların Suriye’deki kimyasal silah tesislerinde bulunduğunun görüldüğü kaydedildi.
BM Sözcüsü Stephane Dujarric, raporun yayınlanıp yayınlanmayacağına ilişkin açıklama yapmazken, “Burada asıl mesaj tüm üye ülkelerin yürürlükteki yaptırımlara uyma, görev ve sorumluluğunda olduğunu hatırlamalarıdır” diye konuştu.
Wall Street Journal da endüstriyel çapta bir kimyasal silah fabrikasının inşası için Kuzey Kore’den Suriye’ye 50 ton malzeme gönderildiğini yazdı. Raporda Pyongyang adına çalışan bir Çinli firmanın 2016 sonu ve 2017 başında Suriye’ye 5 gemi malzeme gönderdiği belirtiliyor.
(İHA)İran ile ABD arasındaki gerilimin üst düzeye çıktığı dönemde, İran'ı çevreleyen ABD üslerini gösteren bir harita ortaya çıktı.

Euro 3,97'ye, Dolar ise 3.69'a kadar geriledi..

ABD’li oyuncu Scarlett Johansson, Hollywood’da yaşanan cinsiyetçiliğe dikkat çekerek "Tacize maruz kalıyor" dedi.

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.