Kanal V
Yolanta Son Kez Sahnelendi

Yolanta Son Kez Sahnelendi

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB) Çaykovski'nin 'Yolanta' operasını bu sezon son kez sahneleyecek.

Antalya DOB, Çaykovski'nin 'Yolanta' operasını bu sezon son kez 31 Mart Cumartesi günü saat 15.00'te Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil'in yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu. Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilen ve dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanan eserin koro şefliğini Mahir Seyrek üstlendi.

 

Çaykovski'nin bestelediği son opera olan 'Yolanta'nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski'ye ait. Napoli Kralı Rene'nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta'nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

 

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya DOB tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde 'Yolanta' rolünü Sema Çavuşoğlu Suna, 'Vaudemount' rolünü Göksay Yaran, 'Rene' rolünü Tuncay Kurtoğlu, 'Robert' rolünü Serhat Konukman, 'İbn-Hakia' rolünü Umut Tarık Akça, 'Bertrand' rolünü Taner Ölçen, 'Almeric' rolünü Fatih Şanal, 'Marta' rolünü Gülçin Gültekin, 'Brigitta' rolünü Arzu Aydoğdumu ve 'Laura' rolünü Seda Uzmen Güç canlandıracak.Antalya’da ‘Çalışan Sahnesi’

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) “Yaşa Sen Anne”yi tekrar sanatseverlerle buluşturuyor.

Genele bakıldığında iyi karakterler 325 milyon dolar zararla kötü karakterlerin 197 milyon dolarlık zararından fazla yıkıma sebep olmuşlar.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.