Kanal V
Üniversiteler Arası Türkiye Satranç Şampiyonası

Üniversiteler Arası Türkiye Satranç Şampiyonası

ÜNİVERSİTELERARASI Türkiye Satranç Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.

Türkiye Satranç Federasyonu'nun destekleriyle Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Kiriş Mahallesi'ndeki bir otelde düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Satranç Şampiyonası'na 115 üniversiteden 418 sporcu katıldı. Genel ve kadınlar kategorilerinde düzenlenen şampiyonada sporcular dereceye girebilmek mücadele ediyor.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Birsen Uslu Özkaraca, şampiyonanın sorunsuz şekilde başladığını belirterek, organizasyonda takım yarışmalarının yapıldığını söyledi.
Bu seneki şampiyonada ferdi müsabakaların yapılmadığını, takımların yarıştığını anlatan Özkaraca, "Amacımız takım olunca daha fazla sporcu katılıyor. Bu sayede daha fazla öğrenciyi satranca alıştırmış ve satrancı daha fazla yaygınlaştırmış oluyoruz" dedi.
Şampiyonada çekişmeli müsabakaların yaşandığına değinen Özkaraca, "Dereceye giren sporcular zaman zaman yapılan üniversitelerarası dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılma hakkı elde edecek. İlk üçe girmek için çalışıyorlar. Bu da onların motivasyonunu olumlu etkiliyor" diye konuştu.
Şampiyona 19 Nisan'da sona erecek.BURDUR'DA TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 172'NCİ YILI DOLAYISIYLA 'POLİS AMCA SATRANÇ TURNUVASI' DÜZENLENDİ. BU YIL 10'UNCUSU DÜZENLENEN OKUL ÖNCESİ…

ANTALYA KEPEZ BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE 6'NCI KEZ SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLEDİ. TURNUVADA BİRDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ YAŞANDI. TURNUVAYA KATILAN ÖĞRENCİLERDEN DENİZ…

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU BURDUR'DA İLGİNÇ BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTI. SANTRANÇ SPORUNA DİKKAT ÇEKMEK İSTEYEN FEDERASYON, 'SOKAKTA SATRANÇ VAR' ETKİNLİĞİ…

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, Amerika ile yaşanan vize kriziyle ilgili, "Bunlar siyasi, politik hareketler.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası gerçekleşen ödül töreninin ardından sona erdi.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.