Kanal V
Tütüncü: Kepez'e Daha Çok Okul Yapacağız

Tütüncü: Kepez'e Daha Çok Okul Yapacağız

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırım programına aldırıp mülkiyet ve imar problemlerini çözerek Kepez'e 9 yılda 120 okul binası kazandırdıklarını ve bu sayıyı artıracaklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlikte yönetim anlayışı ile başlattığı ve sürekli hale getirdiği muhtar hizmet koordinasyon toplantılarıyla mahallelerin taleplerini hızla karşılıyor. Bu dönemin koordinasyon toplantısının üçüncüsü Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdil Bulut'un evinde Gazi, Sütçüler, Yeni Mahalle, Yeni Emek, Emek, Kuzeyyaka, Yükseliş mahallele muhtarlarının katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Hakan Tütüncü de toplantıya park bahçeler ile fen işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır ve yatırım müdürlüklerinin bürokratlarıyla katıldı. Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş'in de hazır bulunduğu toplantıda mahallelere yapılacak hizmetler konuşuldu. Bölgelerine yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren muhtarların en önemli talebi mahallelere yeni okul binalarının yapılması oldu.

9 YILDA KEPEZ'E 120 OKUL

Kepez'e, okul yapılmasına büyük destek verdiklerini kaydeden Başkan Tütüncü, “Göreve geldiğim 9 yıl içerisinde ilçemizde 100 okul binasının yapımı tamamlandı. Şu an 20 okulun yapımı devam ediyor. 9 yılda Kepez'e 120 okul kazandırmış olduk. Okulların Kepez'e yapılması hiç de kolay olmadı. Belediye olarak okulların yapımını Milli Eğitim Bakanlığının yatırım programına aldırdık. Okul arazilerindeki mülkiyet ve imara ilişkin problemleri çözdük. Yine belediye arsalarını okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis ettik. 2019'da tekli eğitime geçilecek olmasından dolayı ilçemizde yeni dersliklere ihtiyaç var. Sütçüler, Gazi, Yükseliş, Emek, Karşıyaka ve Yeni Emek mahallelerimize ve ihtiyaç olan diğer bölgelere yeni okul binaları kazandırmak için çalışıyoruz. Yeni okul binalarının yapılması için Ak Parti Antalya milletvekillerimizle sürekli iletişim halindeyiz" açıklamasını yaptı.Hakan Tütüncü, mahallelerde olan çalışmaları inceledi

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Mahallelerde vatandaşların isteklerini dinlemeye devam ediyor.

Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) Başkanı Tütüncü, yardımcıları ve bürokratlarıyla birlikte kayyum danışmanı olarak atandığı Şırnak'ın İdil…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.