Kanal V
'Türk Dünyası' Resimleri Antalya'da Sergileniyor

'Türk Dünyası' Resimleri Antalya'da Sergileniyor

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi (SDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Özkartal, Türk dünyası ve kültürünü anlatan, tarihsel figürlerden oluşan resim çalışmalarını Antalya'da sergiledi.

Orkun&Ozan Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışını galeri işletmecisi ve sanat danışmanı Himmet Öcal ile akademisyen ressam Mehmet Özkartal birlikte yaptı. Oğuz ve Göktürklerin yaşamlarını tarihsel bilgileri ve hayal gücüne dayanarak canlandırma yapıp resmeden Doç. Dr. Özkartal'ın yağlıboya çalışması eserleri Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisini çekti.

Görev yaptığı fakültede 'Türk Kültürü ve Sanatı dersine de giren Doç. Dr. Mehmet Özkartal, Türk Dünyası'nın temeline inmek için mitolojik unsurların görselleştirilmesi gerektiğine inandığına vurgu yaptı, özgürlüğün simgesi olan at resimlerine de önem verdiğini belirtti. Doç. Dr. Özkartal, "Resimlerimde ayrıca dinsel tören unsurlarına da yer veriyorum" dedi.

Akademisyen ressam Doç. Dr. Mehmet Özkartal'ın 'Türk Dünyası' konulu 20 tablosunun yer aldığı sergi 31 Mart Cumartesi gününe kadar açık kalacak.ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİ'NDE 2 ÇOCUK ANNESİ SEHER MOLLAOSMANOĞLU, 15 YIL ÖNCE EV HANIMIYKEN EŞİYLE İDDİAYA GİRDİ VE RESİM EĞİTİMİ…

Şüpheliyle iletişim kurularak kendi rızasıyla tablolar teslim alındı.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan bakanlığın tebliğine göre artık marketlerde çiğ süt satılabilecek

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.