Kanal V
Şehit Haberleri Öğrencilere Robot Tasarlattı

Şehit Haberleri Öğrencilere Robot Tasarlattı

ANTALYA'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Altınyaka Koleji öğrencileri, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan asker ve polislerden etkilenerek savaş robotu tasarladı.

Bilişim Teknolojileri Robotik Yazılım Kodlama Öğretmeni Mine Afsar gözetiminde çalışan 7-A sınıfı öğrencileri Kağan Arda, Ataberk Çerkez, Murat Zeyrek ve Özer Gürol, tasarladıkları robotları tanıttı. Projede amaçlarının çocuklardaki duyarlılığı artırmak, hayal güçlerini zenginleştirmek olduğunu belirten Mine Afsar, "Öğrenciler Afrin'de şehit olan asker ve polislerden çok etkilendi. Asker ve polislerimizin bu tür operasyonlarda şehit olmamaları için insansız savaş araçları icat ettiler. Bu araçlar programlanabilen kodlanan komutlara göre hareket ediyor" dedi.

 

Proje öncesi öncelikle öğrencileriyle birlikte sağ ve sol beyin loblarıyla ilgili çalışmalar yaptığını anlatan Afsar, "Öğrencilerime kendi hayal güçleriyle alakalı robotlar tasarlamalarını istedim. Bu tasarımlarda çocuklar istediği şekilde çalıştı. Çocuklar, Zeytin Dalı Harekatı'ndaki şehit haberleri üzerine projeyi yoğunlaştırdı. İnsansız savaş araçları icat ettiler. Bu robotları programlanabilen kodlanan yazılımlarla hareket ettirebiliyoruz. Gelecekte askerlerimizin yerini bu tür robotların almasını istiyoruz" diye konuştu.

 

Okul Müdürü Meriç Ergün ise öğrencilerinin duyarlılığının mutluluk verici olduğunu söyledi.Şehit Üsteğmen Tarık Koçoğlu için birliğindeki askerler ve komutanları tarafından anlamlı bir video hazırlandı.

28 MART 2018 ÇARŞAMBA REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI! BUGÜN EN ÇOK İZLENEN PROGRAMLAR HANGİLERİ? 28 MART 2018 ÇARŞAMBA REYTİNG SIRALAMASINDA…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.