Kanal V
Sağlıkçılara Yurtdışı Eğitimi

Sağlıkçılara Yurtdışı Eğitimi

TÜRKİYE ACİL TIP DERNEĞİ, ACİL TIP UZMANLIĞI EĞİTİMİ ALAN ASİSTANLAR EĞİTİM İÇİN YURTDIŞINA GİDİYOR. ASİSTANLAR ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN YURTDIŞINDA, BİLGİ VE GÖRGÜLERİNİ ARTIRACAK.

Antalya'da ACEM 2017 adı altında gerçekleştirilen 13'üncü Türkiye Acil Tıp ve 9'uncu Asya Acil Tıp Kongresi gerçekleştirildi.

Proje kapsamında acil tıp uzmanlığı eğitimi alan asistanları ve genç acil tıp uzmanlarını, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere acil tıp hizmetlerinin gelişmiş olduğu Avrupa ülkelerine giderek 1 ay süreyle gözlemci statüsünde eğitim alacaklar.

 'Bilimin Işığında' adı verilen projeyle Bilim İlaç firması TATD bursiyerlerine koşulsuz destek veriyor.

Türkiye ve Asya ülkelerinden bin 300'den fazla acil tıp uzmanı ve asistanın katıldığı uluslararası kongrede projenin sunumu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Kongre Genel Sekreteri Prof. Dr. Cem Oktay tarafından yapıldı. 

Bu proje ile Türkiye'de bir ilke adım attıklarını belirten Oktay, uzmanlara çok katkısı olduğunu ifade etti.

Türkiye Acil Tıp Derneği Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldıray Çete de, eğitime gönderilecek dernek üyesi asistan ve genç uzmanlarda herhangi bir ön koşul aramadıklarını, iyi derecede İngilizce bilmeleri ve gönüllü olmalarının yeterli olacağını kaydetti. 

Kongreye katılan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp asistanı Dr. Büşra Bildik ise, projenin önemine değindi.

Projenin tanıtımının ardından eğitime gönderilecek ilk 5 kişi ve 5 yedek aday çekilen kura ile belirlendi. 

Kurayı kazananlar büyük sevinç yaşarken, acil tıp uzman ve asistanlarının kişisel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen EMPACT projesinin tanıtımı da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Eğitim sorumlusu Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu tarafından gerçekleştirildi. 
 


Haber'e ait Video


TEM'de feci kaza...8 araç birbirine girdi, 10 kilometrelik araç kuyruğu oluştuKOCAELİ - Kocaeli'nin Körfez ilçesinde meydana gelen 8 aracın…

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE POLİS UYUŞTURUCU TACİRLERİNE YÖNELİK OPERASYON DÜZENLEDİ. OPERASYONDA 2 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI. EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİNİN ARDINDAN ADLİYEYE SEVK…

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.