Kanal V
Organik Komedi Sahnelendi

Organik Komedi Sahnelendi

ANTALYA'nın Kaş ilçesinde Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Yeşilköy Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği tiyatro grubu Yeşilköy Halk Tiyatrosu sahne aldı.

Dünya Tiyatrolar Günü'nde, Yeşilköy Halk Tiyatrosu Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi Kültür Salonu'nda sahneye çıktı. Yeşilköy Halk Tiyatrosu tek perdelik 'Organik Komedi' adlı oyunu sahneledi. Oyun gündüz seansında Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi öğrencilerine oynandı. Akşam ise büyüklere gösterime sunuldu. Oyunu Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi Müdürü Ahmet Albayrak, CHP İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, Atatürkçü Düşünce Derneği Kalkan Şube Başkanı Ali Arıtürk, tiyatro sanatçısı Müfit Kayacan, öğretmenler ve vatandaş izledi.
Ayhan Rüzgar'ın yazdığı oyunda 4 skeçle yaşamdan örnekler sunuldu. Oyunda memur, çiftçi, işçi, esnaf, ev kadını ve değişik mesleklerden 15 kişi rol aldı. Dört skeçte yaşamda klonlama, bilimin ilerlemesi sonucunda ne zaman öleceğini bilen insan, erkeklerden oluşan hapishane koğuşuna değişik tipte psikopat hanım tutukluların gelmesiyle ortaya çıkan trajik olaylar, eşlerinden şiddet gören erkekler sığınma evinde yaşanan komik olaylar anlatıldı. Skeçlerin baş rollerinde Cem Alkaya, Sabri Can Karataş, Yaşar Kelek, İkbal Türel, Selver Aydoğdu, Gülsüm Karakitapoğlu Aksoy, Fatma Karakitapoğlu rol aldı.
Oyunculara teşekkür ederek çiçek veren Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, "27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nün amacı insanın direkt kendisiyle temas ettiği sanat dalı olan tiyatroyu unutturmamak. Tiyatroyu topluma sevdirmek. Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. İzleyenle oynayan arasında yakın bir iletişim vardır. Bu iletişimi Organik Komedi adlı oyunla tiyatronun bölgemizdeki merkezi Yeşilköy Halk Tiyatrosu oyuncuları kurdu. Büyük usta Müfit Kayacan'ın Yeşilköylü olması bir tesadüf değil. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.Akdeniz ekibi Aytemiz Alanyaspor Kasımpaşaspor ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Genele bakıldığında iyi karakterler 325 milyon dolar zararla kötü karakterlerin 197 milyon dolarlık zararından fazla yıkıma sebep olmuşlar.

27 MART 2018 SALI REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI! BUGÜN EN ÇOK İZLENEN PROGRAMLAR HANGİLERİ? 27 MART 2018 SALI REYTİNG SIRALAMASINDA…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.