Kanal V
Öğrencilere Seminer Düzenlendi

Öğrencilere Seminer Düzenlendi

EĞİTİM danışmanı kişisel gelişim uzmanı Sinan İpek, Manavgat Belediyesi'nin organizasyonuyla İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nde 11 ve 12'nci sınıf öğrencilerine 'Yeni Nesil Eğitim Bilinci' konulu seminer verdi.

Manavgat Belediyesi'nin kültür ve eğitim çalışmaları kapsamında eğitim danışmanı ve kişisel gelişim uzmanı Sinan İpek, Manavgatlı öğrencilerle buluştu. İpek, yakın zamanda gerçekleşecek olan üniversite sınavını ve bu sınavdan sonra hayatlarını nelerin değiştirebileceğini öğrencilerle paylaştı. İpek, öğrencilere karşılarına çıkacak zorluklar, sınav süresince heyecanlarını nasıl yenebilecekleri, yeni sınav sisteminin kendilerinden ne beklediğini, bilgiyi geri çağırma yöntemi, psikolojinin başarmaya hazırlanması gibi konularda yol gösterici önerilerde bulundu.

Sinan İpek, söyleşide yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bir öğrencinin öncelikle başarabilmesi için çalışması, çalışabilmesi için de ikna edilmesi kanısındayım ve ben de onlarla bu söyleşilerde neden çalışmaları gerektiği konusunda kendi yöntemlerim ve uzmanlardan aldığım bilgileri harmanlayarak desteklemekteyim. Seminerin en önemli konusu olan 'Acı yoksa başarı da yok. Sen yeter ki bırakma' sözü ise rekabetin yoğunlaştığı, artık bir yerlerde olmak için bedellerin ödenmesi gerektiğini vurgulamaktayım."

Söyleşi öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.TÜRKİYE'DE İLK KEZ YÜZ, KOL VE RAHİM NAKLİNİ GERÇEKLEŞTİREN PROF. DR. ÖMER ÖZKAN, HESTOUREX FUARINDA DÜZENLENEN SEMİNERDE YABANCI PROFESÖRLERİNDE…

ANTALYA'NIN 7 İLÇESİNDE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KONUSUNA FARKINDALIK İÇİN, MAHALLE MUHTARLARINA YÖNELİK SEMİNER ÇALIŞMASI BAŞLATILDI. “HUZURLU MAHALLE, HUZURLU TOPLUM” PROJESİ…

Antalya’nın Kumluca İlçesinde Temizlik Görevlileri, Zabıta ve Muhtarlara yönelik şüpheli paket semineri verildi.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.