Kanal V
Öğrenciler Antalya'nın Fethi İçin Koştular

Öğrenciler Antalya'nın Fethi İçin Koştular

ANTALYA'nın fethinin 811'inci yılı kutlamaları kapsamında çok sayıda öğrenci 'fetih koşusu'nda ter döktü.

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile Antalya'nın fethinin 811'inci yılı kutlamaları devam ediyor. Kutlamalar kapsamında çok sayıda ortaokul ve lise öğrencisi 'fetih koşusu' kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binası önünde sona eren koşuya katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda koşu öncesi konuşan Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, tarih açısından farkındalığın çok önemli olduğunu belirterek, koşuya katılan öğrencilerin Antalya'nın fethini artık hiç unutmayacaklarını söyledi. Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da Anadolu'nun binlerce yıl önce vatan toprağı kılındığını belirterek, “Atalarımızı unutturmayacağız ve binlerce yıl daha bu topraklar bizim olacak" dedi.

ÖĞRENCİ VE TURİSTLERİN ZOR ANLARI

Konuşmaların ardından kategorilere ayrılan öğrenciler, başlangıç düdüğüyle hızla koşmaya başladı. Bazı öğrenciler, fotoğraf çekmek isteyen vatandaşlar nedeniyle çıkışta yere düştü. Öğrencileri görüntülemek isteyen turistler de zor anlar yaşadı.

SOLOTÜRK GÖSTERİ YAPACAK

3 Mart Cumartesi günü saat 10.00'da Akdeniz Üniversitesi'nde Geleneksel Okçuluk Yarışması düzenlenecek. 4 Mart Pazar günü saat 08.45'te Runatolia Fetih Koşusu ile başlayacak kutlamalar kapsamında aynı gün saat 15.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda protokol ve 'Diriliş Ertuğrul' oyuncularının da katılacağı Fetih Yürüyüşü yapılacak. Ardından Karaalioğlu Parkı'nda fetih gösterileri gerçekleştirilecek. Saat 17.30'da Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK de bir gösteri yapacak. 5 Mart Pazartesi günü ise AKM'de saat 16.00'da Prof. Dr. İlber Ortaylı konferans verecek.ANTALYA'nın fethinin 811. yılı kutlamaları, 'Bir Zamanlar Selçuklu Sergisi' açılışı ve Uluslararası Antalya Kongresi ile başladı.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.