Kanal V
ODTÜ Öğrencilerinin Döşemealtı Araştırmaları

ODTÜ Öğrencilerinin Döşemealtı Araştırmaları

DÜNYANIN en saygın üniversiteleri arasında yer alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Stüdyosu öğrencilerinin, Döşemealtı'nda yürüttüğü 'Çeper Şehirciliği' konulu tasarım araştırmalarının ilk dönem çalışmaları tamamlandı.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Stüdyosu öğrencileri, ekim ayında planlama projesi yapmak, bilgi toplamak ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere Döşemealtı'na geldi. Doç. Dr. Olgu Çalışkan ve Doç. Dr. Müge Akkar Ercan ile birlikte ilçeye gelen mimar, şehir plancısı ve peyzaj mimarı 17 yüksek lisans öğrencisi, 4 gün boyunca bölgede incelemelerde bulundu.

DÖŞEMEALTI'NI ARAŞTIRDILAR

17 yüksek lisans öğrencisinin araştırmaları sonucu hazırladıkları 6 projenin sunumu gerçekleştirildi. Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda Başkan Turgay Genç, Başkan Yardımcısı Naci Alın ve meclis üyelerine farklı mahalleler için hazırladıkları 6 projenin sunumunu yapan yüksek lisans öğrencileri, ikinci dönem çalışmalarının hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

6 PROJE HAZIRLANDI

İlçenin kendine özgü dokusuna zarar vermeden kültürel zenginliklerini koruyarak modern kentleşme anlamında hazırlanan projelerin sunumu için ilçeye gelen öğrenciler, Atatürk Caddesi, Çıplaklı Mahallesi TOKİ Konutları, Kuzeykent bölümünde kalan toplu yapılaşmanın bulunduğu Palm City Konakları, Bademağacı ve Kırkgöz ile ilgili hazırladıkları projeleri tek tek anlattı. Yüksek lisans öğrencileri, hazırladıkları proje kitapçığını da Başkan Turgay Genç'e sundu.ODTÜ yönetimince, kampüste 400 öğrenci tarafından yapılan "cinsiyetsiz tuvalet" talebinin uygun görülmediği bildirildi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Antalya Mezunlar Derneği ve Adalya Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ODTÜ Gençlik Parkı’nda ders…

ODTÜ'den geçmesi planlanan yolun proje uygulamasıyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ Rektörlüğü arasında anlaşma sağlandı.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.