Kanal V
Muhittin Böcek Engelli Dernekleriyle Buluştu

Muhittin Böcek Engelli Dernekleriyle Buluştu

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği geleneksel kahvaltı programında engelli dernekleri üyeleriyle bir araya geldi.

Konyaaltı Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde geleneksel hale getirdiği kahvaltı programında, Antalya'da hizmet veren engelli derneklerini ağırladı. Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Mehmet Karavural, Aktif Engelliler Derneği Başkanı Nurdan Özsoy, Özel Sporcular Spor Kulübü Başkanı Yasemin Yaraşır, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Kamil Çam, Antalya Görmeyenler Spor Kulübü Başkanı Özgür Koca, Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şube Başkanı Cemalettin Çakar ve dernek üyelerinin katıldığı kahvaltı programına, Başkan Muhittin Böcek ev sahipliği yaptı.

Dernek üyelerini tek tek selamlayan Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenledikleri kahvaltı programında engelli dernekleri üyeleriyle bir araya geldiklerini söyledi. Konuşmasında herkesin birer potansiyel engelli olduğunu ifade eden Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak hayata geçirdikleri her projede engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak dokunuşlarda bulunduklarını söyledi. Muhittin Böcek, fiziksel engelli bireyler için kılavuz kaldırım taşlarından engelli asansörüne, rampalardan akü şarj istasyonlarına birçok hizmetin sunulduğu Konyaaltı'nda, Engelli Kamu Personeli Sınavı (EKPSS) kursu ile de engelli bireyleri hayallerine kavuşturduklarını söyledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Mehmet Karavural ise fiziksel engelli bireylerin sokakta karşılaştıkları güçlüklerin Konyaaltı'nda hemen hemen hiç yaşanmadığını belirtti. Bu anlamda Antalya'nın en gelişmiş ilçesinin Konyaaltı olduğunu söyleyen Karavural, Başkan Böcek'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2-3 Aralık tarihlerinde asayişin sağlanmasına yönelik gerçekleştirilen uygulamalarda 68 kişi gözaltına alındı.

Antalya’da okuldaki dersine yetişmek için yola çıkan kadın müzik öğretmeni, kapkaça uğradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki iddialara sert çıkarak, "Sayın Trump, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir" dedi.

Sığırcık kuşlarının gün batımındaki ahenkli dansı, görsel şölen oluşturuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklenen müjdeyi Ak Parti Grup Toplantısı'nda verdi.

Kaynak: Hürriyet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.