Kanal V
Manavgat Sular Altında

Manavgat Sular Altında

EVET DÜN AKŞAM ÖZELLİKLE MANAVGAT İLÇESİNDE ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞMUR BEKLENDİĞİ UYARISI YAPMIŞTIK VE BEKLENEN OLDU. MANAVGAT'TA DÜN GECE SAĞANAK SEBEBİYLE TAHLİYE KANALLARI TAŞTI, ÇOK SAYIDA EV VE İŞ YERİ SULAR ALTINDA KALDI. MAHSUR KALAN 15 GÜNLÜK BİR BUZAĞI DA ASAT EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILDI..

Manavgat'ta etkili olan sağanak yağış sırasında DSİ'ye ait kanalın taşması nedeniyle Aydınevler ve Bahçelievler mahalleleri başta olmak üzere birçok mahallede yollar sular altında kalırken ev ve iş yerlerini su bastı. 

Vatandaşlar kendi imkanlarıyla önlem alırken, Antalya Büyükşehir ve Manavgat Belediyesi ekipleri gece boyunca su basan ev ve iş yerlerine yetişmeye çalıştı.

Aydınevler Mahallesi Sorgun Bulvarı üzerinde bulunan bir marketin sahipleri, iş yerine su girmemesi için yağmursuyu tahliye rögarlarını açmaya çabaladı.

Evi, giriş kapısına kadar sular altında kalan bir kadın 2 ay önce ikiz çocuklarının dünyaya geldiğini, ayağı sakat eşi ve çocuklarının evden çıkamadıklarını söyleyerek isyan etti...

Gümüş ailesinin tek katlı evi de sular altında kaldı. Suların yükselmeye başlamasının ardından evin bahçesinde bulunan 2 inek Ahmet ve Hatice Gümüş tarafından Karaöz yolu kenarına kurulan barakaya alınırken, Ahmet Gümüş, evde bulunan 15 günlük buzağıyı çıkarmak için tekrar eve gittiğinde mahsur kaldı. Mahsur kalan buzağı ASAT’a ait iş makinesiyle kurtarıldı. 

Hatice Gümüş, her yağmurda sel baskını tehlikesi yaşadıklarını, Manavgat-Alanya yolunun altından geçen tahliyenin yetersizliği nedeniyle bu baskınların yaşandığını ileri sürerek yetkililerden yardım istedi. 


Haber'e ait Video

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.