Kanal V
Manavgat Belediyesi TSM Korosu'ndan İlk Konser

Manavgat Belediyesi TSM Korosu'ndan İlk Konser

MANAVGAT Belediyesi'nin Türk Sanat Müziği Korosu ilk konserini verdi.

Manavgat Belediyesi'nin kültür ve sanat çalışmaları kapsamında bu yılın ocak ayında kurulan Türk Sanat Müziği Korosu, ilk konserini Atatürk Kültür Merkezi'nde verdi. Özgür Bekiz'in koro şefliğini yaptığı 20 kişilik koronun, ilk konserini izlemeye sanatseverler akın etti.

 

Manavgat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu gecede 25 eseri muhteşem uyumla seslendirerek adeta kulakların pasını sildi. Türk Sanat Müziği'nin 'Duydum ki unutmuşsun', 'Hani o bırakıp giderken', 'Elbet bir gün buluşacağız', 'İçin için yanıyor kalbim' gibi sevilen parçaları seslendiren koro, dinleyenlerden yoğun alkış aldı.

 

Muhteşem sanat gecesinde koristlerden Levent Güner, Gönül Numanoğlu, Tenzile Hangelioğlu, Fatma Güler, Rukiye Andaç ve şef Özgür Bekiz'in ut ile söylediği solo eserler ise büyük beğeni topladı.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk konserlerinde başarılı olan ve Manavgat halkından tam not alan koronun ilerleyen zamanlarda daha da büyüyerek, önemli sanatsal çalışmalara imza atacağına inandıklarını söyledi.Manavgat'ta av köpekleri kıyasıya yarıştı

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 5'inci Uluslararası Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu yarışı yapıldı.

Manavgat’ta 3 ayrı trafik kazası: 4 yaralı

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.