Kanal V
Liseli Yonca 15 Aydır Yatağa Bağımlı Kaldı!

Liseli Yonca 15 Aydır Yatağa Bağımlı Kaldı!

Antalya'da hafta sonları çalıştığı kuaförden çıkıp evine giderken geçirdiği trafik kazasında beyin travması nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen lise öğrencisi 16 yaşındaki Yonca Hakgüden'in ailesi, çocuklarının sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.

SİNAN ÖZMÜŞ - Antalya'da hafta sonları çalıştığı kuaförden çıkıp evine giderken geçirdiği trafik kazasında beyin travması nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen lise öğrencisi 16 yaşındaki Yonca Hakgüden'in ailesi, çocuklarının sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.


 Kepez ilçesinde 24 Aralık 2016'da meydana gelen kazada, çalıştığı kuaförden çıkıp yolun karşısına geçmeye çalışan Yonca Hakgüden'e M.K. yönetimindeki otomobil çarptı.

Ağır yaralanan Hakgüden, beyin travması tanısıyla 80 gün Akdeniz ÜniversitesiTıp Fakültesinin yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. 20 gün de serviste kalan Hakgüden taburcu edildi ancak yatağa bağımlı kaldı.

"Sürekli kızımızın başındayız"

Hakgüden'in anne ve babası, AA muhabirine, çocuklarının sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yaptıklarını ve sürekli dua ettiklerini söyledi.

İnşaat işçisi Arif Hakgüden, kızının ailesine destek olmak amacıyla hafta sonları kuaförde çalıştığını belirterek, şunları söyledi: 

"O gün, 'Kızınız kaza geçirdi.' diye aradılar. Vuran kişi de korkup kaçmış, gitmiş. Kızımın yanına geldiğimde yerde yatıyordu. O sırada ambulans geldi. Aldık hastaneye götürdük. Hastanede 'Durumu iyi değil, ölebilir, hazırlıklı olun.' dediler. İşte neredeyse 100 gün sonra taburcu oldu ama yatağa bağımlı kaldı. Aradan geçen 15 ayda kızım 5 ayrı ameliyat geçirdi. Karnından, başından ve kalçasından 3 ameliyat daha olacağını söylediler. İyileşsin diye her an dua ediyorum."

İki çocuğundan diğerinin de engelli olduğunu anlatan Hakgüden, "Kızıma çarpan adam tutuklanmadı bile. İlk duruşma önümüzdeki mart ayında. Eşimle sürekli kızımızın başındayız. O yüzden ikimiz de çalışamıyoruz. Baba olduğum halde kızımın altını ben temizliyorum. Kızıma çarpan kişiyi bugüne kadar hiç görmedik, bize hiç yardımcı da olmadılar. O adam hayatını yaşıyor. Yiyor, içiyor, bayramını ediyor. Gülüp, oynuyor. Ama biz aylardır acı çekerek, her gün ağlıyoruz." dedi.

Anne Leyla Hakgüden de çocuğuna bakmak durumunda olduğu için işinden ayrıldığını dile getirerek, kızının sürekli yatakta olmasına üzüldüğünü ve uyuyamadığını anlattı.


Kızını zaman zaman tekerlekli sandalye ile dolaştırdığını belirten Hakgüden, "Çocuğumuzun kurtulmasını, yürümesini istiyoruz. Konuşmasını istiyoruz. Ayrıca maddi, manevi destek bekliyoruz." diye konuştu.


Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ethem Taner Göksu da hastada trafik kazası sonucu kanamaya bağlı beyin hasarı bulunduğunu söyledi.

Hasardan ötürü genç kızın felçli ve bilinçsiz durumda olduğunu belirten Göksu, tedavi sürecinin uzun olacağını kaydetti.

kaynak: sondakika.comMuratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, Yüksekalan Mahallesi’nde yaşayan ancak geçirdiği hastalık nedeniyle evinden çıkamayan 65 yaşındaki Neriman Ulusoy’u evinde…

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, YÜKSEKALAN MAHALLESİ’NDE YAŞAYAN, GEÇİRDİĞİ HASTALIK NEDENİYLE EVİNDEN ÇIKAMAYAN 65 YAŞINDAKİ NERİMAN ULUSOY’U EVİNDE ZİYARET…

ngiltere'de yayımlanan "This Morning" isimli sabah şovunun prodüktörü, Budapeşte seyahati sırasında yediği yemek nedeniyle felç kaldı. 29 yaşındaki Amy…

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.