Kanal V
Konyaaltı Belediyesi'nden Başpehlivanına 200 Bin Lira Ödül

Konyaaltı Belediyesi'nden Başpehlivanına 200 Bin Lira Ödül

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in teklifiyle meclise gelen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren sporculara 10 bin ile 200 bin TL arası nakdi ve ayni ödül verilmesi maddesi, oy birliğiyle kabul etti.

Konyaaltı Belediyesi meclis üyeleri, Eylül ayı meclis toplantısı için bir araya geldi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 9 gündem maddesini görüşüp karara bağladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) meclis üyelerinden oluşan Konyaaltı Belediyesi Meclisi, bu yıl 656.sı gerçekleştirilen Tarihi Kırkıpanar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren sporculara ödül verilmesini görüştü.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in teklifiyle gündeme alınan madde oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemeri omuzlayan İsmail Balaban’a 200 bin lira, küçük orta büyük boyda 3. olan Mustafa Taş’a 10 bin lira, Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı Antrenörü Hasan Aydın’a 15 bin lira, yardımcı antrenör Ufuk Atalan’a ise 10 bin lira ayni veya nakdi ödül verilecek.

Konyaaltı Belediyesi adına er meydanlarına çıkan ve bu yıl büyük başarılara imza atan güreşçileri ödüllendirmek istediklerini dile getiren Belediye Başkanı Böcek, bu başarıyı elde edebilmek için büyük emek ve mesai harcayan Hasan Aydın ve Ufuk Atalan antrenörleri de küçükte olsa ödüllendirerek motive etmek istediklerini söyledi. Mecliste görüşülen ve oy birliğiyle kabul edilen teklifin sporculara olan desteklerinin bir göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü’nün tüm sporcularını bir kez daha tebrik ettiğini bildirdi.656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan İsmail Balaban, hamallıktan başpehlivanlığa uzanan azim dolu başarı hikayesini anlattı.

7. TEKKEKÖY GELENEKSEL YAĞLI GÜREŞLERİ'NDE ALTIN KEMERİN SAHİBİ, FİNALDE FATİH ATLI'YI DEVİREN KONYAALTI BELEDİYESPORLU İSMAİL BALABAN OLDU.

KURBAN BAYRAMI'NIN 2'NCİ GÜNÜ ANTALYA'NIN DÜNYACA ÜNLÜ KONYAALTI SAHİLİ TATİLCİLERLE DOLDU TAŞTI. KİMİ DENİZDE YÜZMEYİ TERCİH EDERKEN, KİMİSİYSE KENDİNİ…

Konyaaltı Belediyesi, Antalya’nın Kemer-Konyaaltı girişine yaptığı Antalyaspor temalı yeşil doku, gece ışıklandırmasıyla da kente yeni bir renk kattı.

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.