Kanal V
Kepez'den STK'lara Merkez

Kepez'den STK'lara Merkez

KEPEZ Belediyesi, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın'ın adını yaşatacağı ve STK ile hemşehri derneklerinin kullanımına tahsis edeceği merkezin yapımını başlattı. Başkan Hakan Tütüncü, “Neşet Ertaş Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Merkezi, gönüllülüğe ve sivil topluma verdiğimiz önemin bir tezahürüdür" dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, derneklere ve gönüllü kuruluşlara sözü olan Neşet Ertaş STK Merkezi, belediyenin Ahatlı Mahallesi Adnan Selekler Caddesi'nde bulunan binasında hizmet verecek. STK merkezi olacak iki katlı binada yenileme çalışmaları başladı. Bina teknik ve fiziksel olarak sil baştan yenileniyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Neşet Ertaş STK Merkezi'nde devam eden çalışmaları denetledi. Tütüncü, çalışmalarla ilgili yüklenici firmanın yetkililerinden bilgi aldı.

 

Açıklamasında sivil toplum ve gönüllü kuruluşları önemseyen bir belediye olduklarını aktaran Başkan Tütüncü, “Neşet Ertaş STK Merkezi'nde 200 kişilik büyük bir salon var. Bu salon ile derneklerimiz, toplantılarını yapabilecekleri bir ortama kavuşmuş olacak. Üst katlarda ise ofisler ile workshop tarzı atölye çalışmalarının yapılabilecekleri mekânlar yer alacak" dedi.

 

HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE DE HİZMET VERECEK

 

Tütüncü, merkezin hemşehri derneklerinin de hizmetinde olacağını belirterek, şunları söyledi:

 

“Hemşehri dernekleri belki bir adreste bulunuyorlar ama bulundukları adresteki ortamlar oldukça küçük. Bu nedenle dernek binalarında 30-40 kişilik toplantılarını yapmakta bile güçlük çekiyorlar. Neşet Ertaş STK, hemşehri derneklerimizin toplantılarını yapabileceği tesis ihtiyacını karşılayacak. Bu merkez, hemşehri dernekleri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerini ve toplantılarını yapabilecekleri bir tesis olacak."

 

Başkan Tütüncü, merkezin bu yıl içerisinde hizmete gireceğini de sözlerine ekledi.DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, ISPARTA'DA EKONOMİ KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN İŞADAMLARI VE STK TEMSİLCİLERİ TOPLANTISINA KATILDI. ÇAVUŞOĞLU YAPTIĞI KONUŞMADA BÜRÜKSEL'DE…

Başkan Şalcı: Hedefimiz, AKUT'u arama kurtarmada en bilinen STK haline getirmekAKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Türkiye'de 'Arama kurtarma'…

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı "Sivil Toplum Destek Programı"nın ikinci döneminde sivil toplum kuruluşlarına 3 milyon avro destek sağlayacak.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.