Kanal V
Kepez'den Hasta Yakınlarına Konukevi

Kepez'den Hasta Yakınlarına Konukevi

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, karkas inşaatı tamamlanan 'Hasta Yakınları Konukevi'nde incelemelerde bulundu.

Kepez Belediyesinin, 2011'de Kültür Mahallesi'nde kiralık bir binada hizmet vermeye başlayan hasta yakınları konukevinin yeni binasının karkas inşaatı tamamlandı. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Adnan Selekler Caddesi'nde inşa edilen konukevi inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Tütüncü, 5 katlı ve 30 yatak kapasiteli tesisin katlarını gezerek, yüklenici firma temsilcilerinden bilgi aldı.

 

"Bu çalışmamız, sosyal belediyeciliğin zirve noktasıdır. Bunun bir üstü neredeyse yok" diyen Başkan Tütüncü, “Çünkü bu tesis şehrimizdeki hemşehrilerimize değil, şehrimize şifa talebi ile gelen ülkemizin güzel insanlarına yapmış olduğumuz çok insani bir hizmettir" dedi.

 

Hasta yakınları konukevi uygulamasını ilk başlatan belediye olduklarını anımsatan Tütüncü, “Bizden sonra bazı belediyeler bu alanda çalışma yaptı. Örnek alınan, takip edilen bir belediye olmuştuk. Sosyal belediyecilik noktasında takip ediliyor olmak bizi mutlu etti" diye konuştu.

 

KALACAK YERİ OLMAYAN HASTA YAKINLARINA KONUKEVİ

 

Şu an kullandıkları konukevi binasının kiralık olduğunu aktaran Hakan Tütüncü, "Konukevimizi artık kalıcı binaya taşıyoruz. Antalya'nın değişik hastanelerine gelip şifa arayan vatandaşlarımız, ekonomik durumları yerinde değilse kışın hastane koridorlarında, arabalarının içinde yazın ise hastanenin bahçesinde konaklıyor. Biz ekonomik imkânı, konaklayacak yeri olmayan hastalara ve yakınlarına bu güzel tesisi yapıyoruz. Bu tesis, sosyal belediyecilikte zirve noktadır. Hedefimiz 5 ay sonra tesisi hizmete almaktır" diye konuştu.

 

'KONUKEVİ SEÇİMLİK BİR YATIRIM DEĞİL'

 

Konukevinde kalanların seçmenleri olmadığını ifade eden Hakan Tütüncü, "Biz seçimlere yönelik değil şehre bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Hasta yakınları konukevine geldiklerinde, Kepezlilerin ve Antalyalıların ne kadar misafirperver olduklarını görecek. Sadece Allah rızasını bekleyerek yaptığımız bir tesis olacak" dedi.

 

4100 m2 inşaat alanı, 30 yatak kapasitesi olan ve kuzey kısmı Vakıf Zeytinliği'ne bakan konukevi, aynı anda 80 kişiye hizmet verecek. Restoranın olacağı konukevinde, 15 gün konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği ücretsiz sunulacak. Konukevinden uzak ilçe, kırsal kesim ve başka şehirlerden gelen hasta yakınları yararlanacak.Hakan Tütüncü, mahallelerde olan çalışmaları inceledi

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.