Kanal V
Kepez'den 15 Temmuz Resimleri Sergisi

Kepez'den 15 Temmuz Resimleri Sergisi

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ve 600 eserin katıldığı 15 Temmuz Ruhu adlı resim yarışmasından oluşan sergi, 14 Temmuz’da beğeniye sunuluyor.

Kepez Belediyesi'nin düzenlediği ve 600 eserin katıldığı 15 Temmuz Ruhu adlı resim yarışmasından oluşan sergi, 14 Temmuz'da beğeniye sunuluyor.

Kepez Belediyesi'nin ulusal çapta düzenlediği ve 600 çalışmanın katıldığı 15 Temmuz Ruhu adlı resim yarışmasından oluşan bir seçki, 14 Temmuz'da  Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde beğeniye sunuluyor.

Kepez İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Türkiye Gençlik Vakfı'nın da (TÜGVA) desteklediği yarışma,  Türkiye'nin dört bir yanındaki 70 ilden ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri kategorilerinde düzenlendi.

Ödül töreni düzenlenecek

Prof. Dr.  Erol Kılıç, Dr. Süleyman Özderin, Necati Berdibek,  Erdal Çelik ve Levent Ortak'tan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu dereceye giren resimlerden oluşan seçki, kültür merkezinin fuayesinde saat 20.00'de açılacak. Ardından yarışmada dereceye girenlerin ödüllerinin verileceği tören, kültür merkezinin salonunda gerçekleşecek. Gecenin finalinde ise,  Kepez Belediye Tiyatrosu'nun 15 Temmuz şehitlerini andığı 'Ey Oğul' adlı oratoryonun prömiyeri yapılacak.

İşte ödül alan öğrenciler

Yarışmaya katılan 464 ortaokul, 94 lise ve 20 üniversite öğrencilerinin çalışmasında dereceye girenlerin listesi ise şöyle: 

Ortaokul kategorisi

1. Mehmet Ögür (Ali Rıza Altındaş Ortaokulu,  Antalya )

2. Nadiriye Güler ( Seydiler Yatılı Bölge Okulu,  Kastamonu)

3. Asude Naz Başbuğ (Ayten Çağıran Ortaokulu  Konyaaltı,  Antalya )

MANSİYON: Gizem Yıldız (Kasım Sacide Ener Ortaokulu,  Adana )

MANSİYON: Betül Güneş (  Uluğbey Ortaokulu,  İstanbul,  Esenler)

MANSİYON: irem Bade Usta (İsabet Ortaokulu,  Samsun)

Lise kategorisi

1. Kaan Başer (Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi, Aksaray)

2.  Merve Güler (Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi, Aksaray)

3. Tayyip Yılmaz ( Gaziantep Güzel Sanatlar Lisesi,  Gaziantep)

MANSİYON: Şeymanur Kılıç ( Pendik  Fatih  Anadolu Lisesi,  İstanbul)

MANSİYON: Zeki Samet Sarıtaş ( Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi,  Konya)

MANSİYON: Ezgi Genç (  Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi, Gaziantep

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Diyar Sapmaz ( Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi,  Şırnak)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Zekeriya Demirsan (Metin Çiviler  Anadolu Lisesi,  Antalya )

Üniversite kategorisi

1. Rabia Parlak ( Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi)

2. Şehit Nur Ayyüce  Karataş ( Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi)

3. Ferhat Arat ( Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)

MANSİYON: Uğur Avcı ( Konya Selçuk Üniversitesi)

MANSİYON: Şeyma Bakır (  Aksaray Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)

MANSİYON: İlkem Güneri ( Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) 

 

İHA


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

  • Dolar 3.8761
  • Euro 4.5535
  • GR ALTIN 160.79
  • ÇEYREK 257.58
sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.