Kanal V
Kepez'de Sergi Açılışları Yapılıyor

Kepez'de Sergi Açılışları Yapılıyor

KEPEZ Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ali Yıldırım'ın 'Şahmaran' adlı rölyef ve Fatma Yeneriz'in 'Doğayı Seviyorum' adlı resim sergileri ziyarete açıldı.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ndeki sergilerin açılışını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı. Açılışta konuşan Başkan Tütüncü, "Estetik ruhumuzun gıdasıdır. Estetik eserlerle buluşur, estetiğe ve güzele önem verirsek o zaman ruhumuzu doyurmuş oluruz. Bu sergileri, insanoğlunun ruhunun gıdası olan estetik ihtiyacını karşılanması için yapıyoruz" dedi.
'SERGİLERLE ÖĞRENCİLERİ ESTETİKLE BULUŞTURUYORUZ'
Öğrencileri serginin açılışına davet ettiklerini anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, Ali Yıldırım ve Fatma Yeneriz'e çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Tütüncü, “Toplumun estetik ve sanat ihtiyacını karşılamak için üstatlarımızın ortaya koymuş oldukları sanat eserleri bizim için çok önemli birer unsur, zenginlik vasıtası oluyor" dedi. 
GENÇLERE TAVSİYE
Hakan Tütüncü, konuşmasının sonunda öğrencilere de şu tavsiyede bulundu:
"Gençsiniz, güzelsiniz, yakışıklısınız önünüzde uzunca bir hayat var. Bu hayatın içerisinde bedeninizi doyurmayı bildiğiniz gibi ruhunuzu da doyurmayı bilmezseniz bu hayattan pek de bir zevk alamazsınız, hayatın anlamına pek de varamazsınız. O yüzden iyi bir şarkı dinlemeyi, güzel bir resim görmeyi, iyi bir film izlemeyi, tiyatro temsilinden hislenmeyi öğrenmenizde ve bunu kendinize ruh gıdası yapmanızda fayda var."
Açılışın ardından her iki sergiyi de gezen Tütüncü, sanatçılardan eserleri hakkında bilgi aldı. Her iki sergi 17 Nisan'a kadar açık kalacak.Antalya’da 41’inci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, PTT Başmüdürlüğü tarafından pul sergisi açıldı.

Uluslararası Gazipaşa Sanat Sempozyumu sergisi açıldı

21 Nisan-1 Mayıs arasında yapılması planlanan Türkiye'nin Fransa Büyük elçiliği, THY ve MÜSİAD'ın katkıları ile Kumbaracı4 Türk-İslam Eserleri Sanat…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.