Kanal V
Kepez'de Gecekondudan Modern Şehre Dönüşüm

Kepez'de Gecekondudan Modern Şehre Dönüşüm

Kepez Belediyesi, tapu tahsisi ve kat artışı ile gecekondulardan modern konutlara dönüşümünü sağladığı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin cehresini, temel belediyecilik hizmetleriyle güzelleştiriyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahalle sakinlerini, kaliteli, konforlu konutlarla, sosyal yaşam alanlarıyla buluşturacak çalışmaları ve çözümleri göreve geldiği 2009’da başlatmıştı. İlk olarak gecekonduda oturan hak sahiplerinin tapu sorunu çözüldü. Daha sonra gecekonduların yerine imara uygun konutların yapılmasını hızlandırmak için kat artışı getiren imar düzenlemesi yapıldı. Konut yatırımını cazip hale getirmek için de bölgede imarlı yollar hızlı bir şekilde açıldı, Kepez Devlet Hastanesi, çok amaçlı spor salonu gibi kamu yatırımları inşa edildi.

Kanalizasyon ve asfalt tamam

Bu çalışmaların ardından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, belediye,vatandaş işbirliğiyle gecekondudan modern konutlara dönüşüm başladı. Modern konutlarla şehir görümünü kazanan mahallenin temel belediyecilik ihtiyaçları da hızlı şekilde karşılanıyor.

ASAT Genel Müdürlüğü, mahallede kanalizasyon çalışmalarını tamamladı. Kepez Belediyesi de ASAT işbirliği imara uygun konutların inşasının ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlandığı sokakları sıcak asfaltla kapladı. Yollarda yağmur suyu sorunu yaşanmaması için yapılan kırmızı kot çalışmasının ardından sıcak asfalt dökülmeye başlandı. Bölgedeki yollara 5 bin ton sıcak asfalt dökülmesi planlanıyor. Asfalt çalışmasının ardından mahallede kaldırım çalışmaların başlatacağı bildirildi.

Tercih edilen mahalle oldu

Kepez Belediyesi, yollarını kaliteli ve konforlu hale getirdiği mahallenin sosyal donatı alanı ihtiyacını da yeni parklarla karşılıyor. Çok amaçlı spor salonunun hizmete girdiği Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne semt spor sahası da inşa edilecek. Mahallede, yaşanılan değişim ve dönüşüm sonrasında modern konutları, konforlu yolları, yeşil alanlarıyla tercih edilen bir muhit haline geldi.



Kepez Belediyesi, semt spor sahalarının sayısını 11’e çıkarıyor.

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gaziler Mahallesi’nin ardından Kirişçiler Mahallesi’nin yollarını asfaltlandırmaya başladı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya hastanelerinde şifa arayanlara refakat için gelenlere ücretsiz olarak 5 yıldızlı hizmet sunacak, Hasta…

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.