Kanal V
Karton ve Naylon Barakada Yaşam Mücadelesi

Karton ve Naylon Barakada Yaşam Mücadelesi

50 YAŞINDAKİ HÜSEYİN ARICI ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİ'NDE BOŞ BİR ARAZİDE NAYLON, KARTON VE TAHTADAN YAPTIĞI BARAKADA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR...RAHATSIZLIKLARI NEDENİYLE ÇALIŞAMAYAN TALİHSİZ ADAM GEÇİMİNİ İSE KAYMAKAMLIKTAN ÜÇ AYDA BİR ALDIĞI PARA İLE SAĞLIYOR.

Manavgat'ın Kavaklı Mahallesi'nde boş bir araziye kurduğu 8- 10 metrekarelik, duvarları ahşap ve naylon, tavanı karton kaplı, elektriği ve suyu olmayan barakada birkaç parça eşyasıyla yaşamaya çalışan Hüseyin Arıcı, bir yandan da astım, nefes darlığı, kalp ve romatizma gibi hastalıklarla mücadele ediyor. 

Hastalandığı 5- 6 sene öncesine kadar hamallık yaptığını anlatan  Arıcı, hastalandıktan sonra çalışamadığını kira ödeyecek, barınacak yeri olmadığını ve kimi kimsesi olmadığı için barakada yaşadığını söyledi.
Soba yaktığını ancak barakanın kenarları açık olduğu için içerisinin soğuk olduğunu anlatan Hüseyin Arıcı, soğuktan uyuyamıyorum diye konuştu.
Manavgat Kaymakamlığı'ndan 3 ayda bir 1000 TL yardım aldığını aktaran Arıcı, 'Yetkililerden belki biri sesimi duyar da yardım eder diye bekliyorum' diye konuştu. 


Haber'e ait Video


ANTALYA'YA GELEN MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ REHBERLİĞİNDE ANADOLU OYUNCAK MÜZESİNİ GEZDİ. MÜZEYİ EĞİTİM…

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2017 YILI KASIM AYI OLAĞAN GENEL KURULU'NU YAPTI. 8 MADDENİN TAMAMININ TOPLU…

BURDUR'UN KARAMANLI İLÇESİ'NE BAĞLI KÖY YOLLARINA 11,5 KİLOMETRELİK SICAK ASFALT YAPILIYOR. İL ÖZEL İDARESİ VE KARAMANLI KAYMAKAMLIĞI KAYNAKLARI İLE…

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.