Kanal V
İngiliz Kadın İslamiyeti Seçti

İngiliz Kadın İslamiyeti Seçti

ANTALYA'nın Kaş İlçesinde Yerleşik Yaşayan İngiliz Hannah Kate Damaine (37), İslamiyet'i Seçti. Damaine Adını'da Hanife Olarak Değiştirdi.

Kaş'ta yerleşik yaşayan Hannah Kate Damaine, Kaş Müftülüğüne başvurarak Müslüman olmak istediğini belirtti. Damaine için müftülükte ihtida belgesi takdim töreni düzenlendi. Törene, Kaş Müftüsü Fetullah Yavuz, Hanna Kate Damaine'nin evlilik hazırlığı yaptığı Kaşlı Musa Gökçe ve ailesi katıldı.

Törende önce Kuran tilaveti gerçekleştirildi. Ardından İlçe Müftüsü Fetulllah Yavuz, Damaine'ye İslam dini ve ibadet usulleri hakkında bilgi verdi, İslam'ın beş şartını anlatı. Bilgilendirmenin ardından Hannah Kate Damaine, Kaş Müftüsü Fetulllah Yavuz ile birlikte kelime-i şahadet getirerek Müslüman oldu. Müftü Yavuz, İngiliz Damaine'ye İngilizce Kuran ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ihtida belgesini takdim etti.

Hannah Kate Damaine, "Kaş'ta yerleşik yaşıyorum. Erkek arkadaşım Musa Gökçe ile evleneceğim. Mutlu olmak için İslam dinini inceledim. Kendi özgür irademle İslam dinini seçtim. Çok mutluyum. Bu törende emeği geçenlere ve yeni aileme teşekkür ediyorum" dedi.Başbakan Yıldırım, "Maalesef Batı'da eski geleneksel öfke nedeniyle İslam karşıtlığı giderek yükseliyor. Batı kültüründe yerleşmiş bir İslam korkusu var…

188 yolcusuyla iniş yapan uçak "su takı" ile karşılanıp yolculara karanfil verildi

İslamiyet'i seçen Hollandalı Ravenberg, Hoorn şehrinde tanıştığı komşularının kızı Dilara Barış ile Türk geleneklerine uygun düğünle dünyaevine girdi.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.