Kanal V
FETÖ'den Aranan Alanya Eski Kaymakamı İstanbul'da Yakalandı

FETÖ'den Aranan Alanya Eski Kaymakamı İstanbul'da Yakalandı

FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA ARANAN VE 15 AYDIR FİRARDA OLAN ALANYA ESKİ KAYMAKAMI ERHAN ÖZDEMİR, ANTALYA POLİSİNİN İSTANBUL'DA YAPTIĞI OPERASYONLA YAKALANDI. ANTALYA'DA SAĞLIK KONTROLÜNÜN ARDINDAN ADLİYEYE SEVK EDİLEN ÖZDEMİR'İN TANINMAMAK İÇİN SAÇINI BOYATTIĞI VE SAKAL BIRAKTIĞI GÖRÜLDÜ.

FETÖ soruşturması kapsamında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkartılan yakalama kararının ardından harekete geçen Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Özdemir'in izini İstanbul'da buldu. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğüyle birlikte koordineli yapılan teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen Antalya Polisi, Özdemir'i Fatih ilçesinde bir evde yakaladı. 

Yakalanmamak için sakalını ve saçını uzattığı, sahte kimlik kullandığı belirlenen Erhan Özdemir, sorgulanmak üzere bu sabah saatlerinde Antalya'ya getirildi. 

Sağlık kontrolünden geçirilen Özdemir'in üzerinde ve evinde yapılan aramada 5 adet cep telefonu, 4 adet flaş bellek ile sahte kimlik ele geçirildi. 

Antalya'ya getirilen ve sağlık kontrolünden geçirilen Erhan Özdemir adliyeye sevk edildi.

7 Eylül 2012'de Alanya Kaymakamlığına atanan Özdemir bu görevini 23 Eylül 2014 tarihine kadar sürdürdü. 

İzmir, Isparta, Isparta, Kayseri Vali Yardımcılığı görevlerine atanan ve mahkeme kararları ile Alanya Kaymakamlığı'na geri dönen Özdemir, 15 aydır FETÖ soruşturması kapsamında  'Anayasayı ihlal, hükümete silahlı isyan, silahlı örgüte üye olmak' üyeliği suçlamasıyla polis tarafından aranıyordu.


Haber'e ait Video


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili iddialarını ispata çağırarak, "Açıklamıyorsa onu buradan namussuz,…

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, ANTALYA'DA BAŞLAYAN KÜRESEL GÜNEY - GÜNEY KALKINMA FUARI 2017 AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI. TÖRENDE KONUŞMA YAPAN BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NUN…

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.