Kanal V
Festival Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Festival Hazırlık Toplantısı Yapıldı

KUMLUCA Belediyesi tarafından düzenlenecek 19'uncu Tarım ve Seracılık Festivali'nin ana temasını oluşturan temsili Yörük göçü için hazırlık toplantısı yapıldı.

Kumluca Belediyesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe başkanlık etti. Toplantıya 41 mahalle muhtarı katıldı. Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, bu yıl Yörük göçü etkinliğini biraz sadeleştirmek istediklerini belirterek, mahalle muhtarlarının görüşünü aldı.
Çataltepe, "Bu yıl yine Yörük obalarına yer vereceğiz. Yörük obaları Yörük göçünün temelini oluşturuyor. Bu yüzden Yörük obalarına da önem veriyoruz. Yörük obaları için çadır ve diğer malzemelerin temini için Kumluca Belediyesi olarak yardımcı olacağız. Bu yıl festivalimize yeni bir etkinlik ekliyoruz. Bu yıl ilçe dışındaki hemşehrilerimizle buluşmak için 'Hasret Gecesi' düzenleyeceğiz. Mahallenizden olup da başka memleketlerimizde görev yapan tanıdık ve akrabalarınızı davet edin. Yörük göçünü sadeleştirmekteki kastımız, Yörük göçü kortejinde atalarımızın yaptığı göçlerin aslına uymayan görüntülere izin vermeyelim. Mümkün olduğu kadar aslına uygun yapalım diye düşünüyoruz" dedi.
Toplantıya katılan muhtarlar da "Yörük göçü korteji 2 saat de sürse vatandaşımız bulunduğu yerden hiç ayrılmadan izliyor. Traktör ve benzeri araçları azaltabiliriz. Ama çok kısa süreli yapmayalım" görüşünü dile getirdi.Antalya’nın Kumluca ilçesinde polis yaptıkları yol kontrolünde Kumluca ve Finike’de çeşitli hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen bir kişiyi yakaladı.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde her yıl düzenlenen Kutlu Doğum Aşı programı bu yıl yine yoğun katlıma sahne oldu.

Antalya’nın Finike ve Kumluca ilçelerinde 250 gramlık ekmek 75 kuruştan, 90 kuruşa yükseldi.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.