Kanal V
Domates Fideleri Toprakla Buluştu

Domates Fideleri Toprakla Buluştu

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ÖRTÜ ALTI SEBZE ÜRETİM NOKTASI ANTALYA’DA ÜRETİCİLER, DOMATES FİDELERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDU. YASAKLARIN KALKMASININ ARDINDAN DOMATES ÜRETİCİLERİ, RUSYA İÇİN DE YENİ SERA HAZIRLIĞINA BAŞLADI. ÜRETİCİLER SEZON İÇİNDE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN FAKLI PAZARLAR BULUNMASI GEREKTİĞİNİ DİKKAT ÇEKİYOR

Türkiye’nin En Önemli Örtü Altı Sebze Üretim Üssü Antalya’da Yeni Sezon Ürünlerin Dikimi Yapıldı

 

Ürünlerden amiral gemisi domateste ise ağustos ayında yapılan ekimler olgunlaşmaya başladı. Diğer taraftan ise bahar başlangıcına çıkarılacak olan domates fideleri de toprakla buluştu.

 

Geçtiğimiz yıl Rusya’nın domates ithalatına kısıtlama koymasıyla zor bir dönem geçiren domates üreticisi, ilişkilerin normalleşmeye başlamasıyla yeniden domates ekimine ağırlık verdi. Öte yandan Antalya’da modern yeni seraların kurulmaya devam ettiği görüldü.

 

Kuzey Irak pazarının kendilerini fazla etkilemeyeceğini dile getiren üreticiler, Rusya domates alım yaptığı sürece sıkıntı yaşamayacaklarını, farklı pazarlar bulunmasının gerektiğini dile getirdi. Öte yandan, üretici maliyetlerinin fazla olmasından dert yanıyor.

 

 


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.