Kanal V
Çamura Şekil Verdiler !

Çamura Şekil Verdiler !

ÖZEL Önder Altıntaş Sanat Merkezi'nde sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında yapılan halka açık atölye çalışmasına katılan yetişkinler çamura şekil verdi.

Resim öğretmeni Sabbek Ayşe Akalın'ın organizasyonuyla gerçekleşen 'Seramik Worksop' çalışmasına öğrencilerin yanında yetişkinler de büyük ilgi gösterdi. Akalın, katılımcılara önce seramik sanatının önemini, kullanılan malzemeleri anlattı örnek çalışmalar yaptı.

 

Sanatseverler, yoğurarak hamura dönüştürdükleri çamuru elle şekillendirdi, çanak-çömlek ve birbirimden farklı objeler üretti. Bir süre kurumaya bırakılan objeler daha sonra fırında pişirilerek sertleşmesi sağlandı. Son işlem olarak da üzerleri boyanıp dekoratif süs eşyalarına dönüştürüldü.

 

Elleri çamurdan ayrılmayan, şekillendirdikçe de heyecan duyan katılımcılar, hoşça vakit geçirmenin, eser üretmenin mutluluğunu yaşarken, çocuklara, gençlere, yetişkinlere sanatla uğraşma fırsatı veren kurum yöneticilerine teşekkür etti.

 

Kurumun kurucusu ve sahibi Önder Altıntaş, sanatın her dalını sevdirme çabası gösterdiklerini belirtti, "Çocuklarımızı, gençlerimizi, yetişkinlerimizi bir araya getiriyor, birlikte sanat üretimi yapmalarını sağlıyoruz. Halka açık sanat çalışmalarımıza yetişkinlerin de ilgisi her geçen gün artıyor" dedi.

 Bir Amerikan giyim firmasının 425 dolar (1528 TL) satış fiyatı ile piyasaya sürdüğü "çamurlu kot" ABD'de sosyal medyada çok…

Adana'da heykeltıraş Ekin Erman, yaklaşık 300 öğrenciye, 750 kilogram çamurla hayallerini kurdukları şekilleri yapma imkanı tanıdı.

23 MART 2018 CUMA REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI! BUGÜN EN ÇOK İZLENEN PROGRAMLAR HANGİLERİ? 23 MART 2018 CUMA REYTİNG SIRALAMASINDA…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.