Kanal V

"Ben Bir Türk Zabitiyim" Muratpaşa'yla tüm okullarda

Muratpaşa Belediyesi, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un Antalya’da yazdığı destanının anlatıldığı “Ben Bir Türk Zabitiyim” isimli kitabının yeni bilgi ve belgelerle genişletilen 6’ncı basımını yayımladı.

Mustafa Aydemir’in kitabı Antalya’da okul kütüphanelerine ve sivil toplum örgütlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Muratpaşa Belediyesi, Yüzbaşı Ertuğrul’un Antalya’da yazdığı destanın anlatıldığı Mustafa Aydemir’in “Ben Bir Türk Zabitiyim” isimli kitabının 6’nci baskısını gerçekleştirdi. Yüzbaşı Ertuğrul’un günü gününe tuttuğu notlar, çizdiği krokilerin de yer aldığı kitap 3 bin adet basıldı. Kitap Antalya’da bütün okul kütüphaneleriyle birlikte sivil toplum örgütlerine ücretsiz dağıtılacak.


“Bizim görevimizdir”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da kitabı ilk olarak Erdal İnönü Kentsel Yaşam Alanı’nda Antalya Kent Tarihi Sergisi kurma çalışmaları yürüten Antalyalılar Dostluk ve Dayanışma Derneği’ne hediye etti. Başkan Uysal, dernek adına Başkan Yardımcıları Turgay Alp ve Mustafa Koyuncu’ya verirken, “Ertuğrul Bey’in, bu başarılarından sonra uzun yıllar sessiz sedasız, tevazu içinde Antalya’mızda yaşayıp yine burada 1961 yılında hayata veda etmiştir. Antalya’da yazılan bu destanı çocuklarımıza anlatmak bizim görevimizdir. Bu unutulmuş tarihimizi bilmek ulusumuzun ve kentimizin geleceğine de katkı sağlayacaktır” diye konuştu.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.