Kanal V
Başkan Uysal STK Merkezi'ni İnceledi !

Başkan Uysal STK Merkezi'ni İnceledi !

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi'nde inşaatı son aşamaya gelen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Muratpaşa Belediyesi'nin Doğuyaka Mahallesi'nde 13 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Avrupa'nın en büyük dernekler yerleşkesinde artık son rötuşlar yapılıyor. Yaklaşık 15 milyon TL'ye mal olacak ve aynı zamanda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (AESOB) eski Başkanı Abdullah Sevimçok'un adını taşıyacak merkezde incelemelerde bulunan Başkan Uysal, bahçe duvarı ve peyzaj çalışmalarının devam ettiği merkezle ilgili yetkililerden son bilgileri aldı.

 

HER DETAYIYLA İLGİLENİYOR

 

İnşaatın her detayıyla yakından ilgilenen Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi'nin en özgün çalışmalarından biri olduğunu söyledi. Bu bağlamda projenin her alanda örnek olması gerektiğini kaydeden Başkan Uysal, “Burası kentin ortak aklını oluşturan sivil toplum örgütleriyle, yeni fikirlerin, araştırma-geliştirme çalışmalarının buluştuğu bir yer olacak" diye konuştu.

 

MUTFAK SANATLARI AKADEMİSİ

 

Merkezin Antalya'ya önemli bir zenginlik katacağını aktaran Başkan Uysal, merkezin aynı zamanda bir mutfak sanatları akademisi ve yöresel ürünler çarşısına da ev sahipliği yapacağını aktardı. Özellikle turizmin çeşitlendirilmesi çalışmalarında mutfak, daha geniş bir ifadeyle gastronomi üzerine kurulu yeni bir akımın var olduğunu belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

 

“Burada oluşturacağımız akademi bir yanıyla buna hizmet edecek. Antalya'nın aynı zamanda bir parçası olduğu kendine özgü bir kültür havzası, bir uygarlık beşiği olarak Akdeniz dünyasında mutfak kültürüyle de yer alması adına bir adım olarak değerlendirebiliriz. Bununla birlikte Antalya'nın mutfak kültürünün korunup, yaşatıldığı farklı bir müze konsepti olarak görebiliriz."

 

MERKEZDE NELER VAR

 

8 bin 666 metrekare kapalı alana sahip merkezde 163 dernek odası, 12 çok amaçlı eğitim ve toplantı salonu, yöresel ürünler çarşısı, yemekhane, yarı açık toplantı ve etkinlik alanıyla birlikte kapalı otopark ve 500 kişilik konferans salonu da bulunuyor.DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, ISPARTA'DA EKONOMİ KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN İŞADAMLARI VE STK TEMSİLCİLERİ TOPLANTISINA KATILDI. ÇAVUŞOĞLU YAPTIĞI KONUŞMADA BÜRÜKSEL'DE…

Başkan Şalcı: Hedefimiz, AKUT'u arama kurtarmada en bilinen STK haline getirmekAKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Türkiye'de 'Arama kurtarma'…

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı "Sivil Toplum Destek Programı"nın ikinci döneminde sivil toplum kuruluşlarına 3 milyon avro destek sağlayacak.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.