Kanal V
Başkan Tütüncü İletişim Fakültesinde  !

Başkan Tütüncü İletişim Fakültesinde !

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi'nin konuğu oldu.

AÜ İletişim Fakültesi'nde, 'Yerel Yönetim ve Halkla İlişkiler' konulu konferansta öğrenciler ile bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal medya kullanımı, siyaset serüveni, halkla ilişkiler ve yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve Youtube kanalı bulunan Hakan Tütüncü, öğrencilerden bu konu ile ilgili gelen soruya, "Youtube dünyanın en çok kullanılan ikinci arama motoru. Çok yakın bir sürede insanların televizyon değil Youtube'u izleyeceklerini düşünüyorum. Youtube, halka ulaşmak isteyen siyasetçilerin başvurduğu bir yöntem oldu" diye yanıt verdi.

 

Yerel yönetimlerde halkla ilişkilerin ne kadar uygulandığı konusuna değinen Hakan Tütüncü, “Bu konuda toplumun biraz daha bilinçlenmesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye'de çok fazla halkla ilişkiler mezunu var. Bu arkadaşlarımızın iş bulabilmeleri için farklı olmaya gayret ederek, çok çalışmaları gerekiyor. Unutmayalım ter kokmayan hiçbir başarıdan söz edilemez. dedi.

 

Başkan Tütüncü, İletişim Fakültesi öğrencilerine kendi seslendirdiği Anadolu Oyuncak Müzesi tanıtım filmini izleterek değerlendirme yapmalarını da istedi. Eleştirilere her zaman açık olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü, “Fikirlerin çarpışmasından hakikat güneşi doğacağına inanmışımdır her zaman" diye konuştu.

 

Başkan Tütüncü, karşılıklı sohbet ve söyleşi havasında geçen konferans sonunda salondaki katılımcılara ücretsiz Anadolu Oyuncak Müzesi biletleri dağıtarak ziyaret etmelerinden memnun kalacağını belirtti.

 

Konferans, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan'ın Hakan Tütüncü'ye teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde geçici işçi statüsünde çalışmak üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen…

Kepez Belediyesi, mali anlamda tarihi bir rekor kırdı.

Kepez’de her okula bilişim sınıfı projesi heyecanla devam ediyor. Kepez Belediyesi, 17. bilişim sınıfını Mustafa Adıyaman Ortaokulu’na açtı. Bu…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.