Kanal V
Başkan Türel Dostlar Meclisi'nin Konuğu Oldu !

Başkan Türel Dostlar Meclisi'nin Konuğu Oldu !

DOSTLAR Meclisi' üyeleri ile buluşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, altyapı sorunu kalmayan Antalya'da bundan sonra vizyon projelerin düşünülmesi gerektiğini söyledi. Kruvaziyer liman projesine de değinen Başkan Türel, “2025'li senelerde Antalya kruvaziyer limana sahip, 1 milyon kruz yolcusu olan bir şehir olur" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dostlar Meclisi üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Menderes Türel, Antalya'nın geleceğine yön verecek projeleri anlattı, soruları yanıtladı. Antalya'nın bir hazine olduğunu ifade eden Türel, “Tek derdimiz Antalya'ya değer katmak, Antalya'ya kazandırmak, Antalyalıya kazandırmak. Yapmaya çalıştığımız bütün projeler bunun içindir. Yoksa Antalya'ya kötülük olsun diye hiçbir Belediye Başkanı ben dahil en ufak bir şekilde yanlış adım atmaz" dedi.

 

Toplantıya katılan Dostlar Meclisi üyesi Eski Belediye Başkanı Hasan Subaşı'nın Şarampol Caddesi'ni yayalaştırdığında kapısına siyah çelenk bırakanlar olduğunu hatırlatan Başkan Türel, "Şimdi yapılan bu işin ne kadar doğru olduğunu görüyoruz. Zaman bize doğruyu gösterir" dedi.

 

ŞARAMPOL'DE MÜLK DEĞERLERİ 3'E KATLADI

 

"Antalya'nın neresine bir kazma vursan bir proje fışkırıyor" diye konuşan Başkan Türel, bu projelerin Antalya'ya değer kattığını ifade ederek şu örneği verdi; “Ben ilk dönemde Şarampol Caddesi'ni yayalaştırayım dediğimde inanılmaz eleştirilere maruz kaldık. Ama on sene sonra yaptığım referandumda oradaki halkın yüzde 96,4'ü burayı yayalaştır diye talepte bulundu. Şimdi yayalaştırdık, cadde düzenlemesini yaptık, muhteşem oldu. Mülk fiyatları üçe katladı" dedi.

 

VARSAK AKSU'YA RAYLI SİSTEM İLE BAĞLANACAK

 

Antalya'nın çağdaş bir şehir olması için altyapıya büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Türel, Antalya'nın kanalizasyon şebekesiyle ilgili bir sorunu kalmadığını ifade etti. Antalya için bir diğer olmazsa olmazın raylı sistem olduğunu da vurgulayan Başkan Menderes Türel, 27 Mart'ta Raylı Sistem 3. etabının ihaleye çıkacağını hatırlatı. Başkan Türel, bu hat tamamlandığında Varsak'tan yola çıkan bir kişinin Tıp Fakültesi, üniversite, adliye, Eğitim Araştırma Hastanesi, Konyaaltı Sahili, Kale Kapısı, Havaalanı, Işıklar, Aksu'ya kadar aktarmayla ulaşabileceğini açıkladı.

 

ELEŞTİRİLERİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUM

 

Altyapı sorunu kalmayan Antalya'da bundan sonra vizyon projelerin düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Türel, bu projeler hayata geçirilirken ortaya çıkan eleştirileri büyük bir dikkatle takip ettiğini vurguladı. Antalya'ya yapılacak kruvaziyer limanla ilgili de çok eleştiri olduğunu belirten Türel, kruz yolcu sayısının her geçen gün arttığını, "2025'li senelerde Antalya kruz limana sahip 1 milyon kruz yolcusu olan bir şehir olur" diye konuştu.

 

İçme Suyu İle İlgili Tedbirleri Alıyoruz

 

Kaleiçi, Kepezaltı Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, Balbey Kentsel Yenileme Projesi hakkında da Dostlar Meclisi üyelerine bilgi veren Başkan Türel, Boğaçayı Projesi'nin çevre hassasiyetleri açısından önemli bir kazanım getireceğini ifade etti. Son birkaç gündür içme suyunun kirleneceğine yönelik basında çıkan haberlerle ilgili de konuşan Başkan Türel, "Antalya'da içme suyu zenginliği oldukça yüksek şükürler olsun. Boğaçayı'nda söz konusu olan su kaynağı son derece önemsiz bir kaynaktır. Ayrıca bu kaynaklar da kesinlikle kirlenmeyecektir. Diğer yandan Kovanlık'ta çok büyük içme suyu kaynaklarını Antalya'ya kazandırıyoruz. İçme suyu ile ilgili bütün tedbirleri alıyoruz" dedi.

 

HIZLI TREN 2023'TE

 

Konuşmasının ardından Dostlar Meclisi üyelerinin sorularını da yanıtlayan Menderes Türel, hızlı tren ile ilgili soruya ise "Hedef 2023. Cumhuriyetimizin 100. yılı. Ayrıca havalimanından binen, hızlı trenle sadece Gazipaşa değil, Kars Batum'a kadar gidebilecek" diye konuştu.

 

OĞUZ'DAN TEŞEKKÜR

 

Dostlar Meclisi üyesi İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi eski Başkanı Cem Oğuz da Başkan Türel'e eski İl Özel İdare alanı, Cumhuriyet Meydanı, eski stadyum alanında yaptıkları düzenlemeler için teşekkür etti. Oğuz, Başkan Türel'in toplu ulaşımı iyileştirme çalışmalarından da övgüyle söz ederek, “O minibüs rezaletini kaldırmanız, otobüslere dönüştürmenize de ayrı bir teşekkür ediyorum. Bu doğru bir karardı yalnız kaldığınızı da biliyoruz ama İnşaat Mühendisleri Odası olarak arkanızdaydık. Doğru bir iş yapıldı" dedi.

 

HAKKIMI HELAL EDİYORUM

 

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı da Başkan Türel'e, Batı Çevreyolu, altyapı yatırımları, yeni hizmet binası projeleri ile teşekkürü hak ettiğini söyledi. Kendi döneminde hak sahiplerine verilmek üzere kamulaştırılan Kepez-Santral Mahallesi'nde, Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesine destek veren Subaşı, “Bugün önemli bir proje ile o bölgeyi arsa sahiplerine kazandırdığı için Başkan Türel'e hakkımı helal ediyorum" dedi.Başkan Menderes Türel, “Bu seçim senelerdir gelişmemizi istemeyen ülkelerin ayağımıza bağlamış olduğu prangalardan kurtulma, üzerimizdeki yükleri hafifleterek ülkenin daha…

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMA SİSTEMİNDE HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA TOPLU TAŞIMA ARAÇ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERDİ. İLETİŞİM UZMANI DR.…

22 MART 2018 PERŞEMBE REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI! BUGÜN EN ÇOK İZLENEN PROGRAMLAR HANGİLERİ? 22 MART 2018 PERŞEMBE REYTİNG SIRALAMASINDA…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.