Kanal V
Balbey'de Değişim Rüzgarı Başlıyor

Balbey'de Değişim Rüzgarı Başlıyor

ANTALYA'NIN EN ESKİ 2'İNCİ MAHALLESİ BALBEY YENİLENİYOR. ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ESTETİĞİ DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLECEK PROJEYİ VATANDAŞLARIN TEKLİFLERİ BELİRLEYECEK. PROJE BİTTİĞİNDE ANTALYA'YA KALEİÇİ GİBİ TURİSTİK BİR NOKTA DAHA KAZANDIRILMASI HEDEFLENİYOR.

Kaleiçi'ne rakip geliyor. Yılların yorduğu Balbey Mahallesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından yenileniyor.

Hak sahiplerine önce Kentsel Yenileme Ofisi'nde bilgi veriliyor. Daha sonra ön protokol imzalanıyor.Proje Balbey ve Tahılpazarı Mahalleri'nin bir kısmını kapsıyor. 115 bin 231 metrekare alana ulaşan 399 parselin bulunduğu proje alanında 47 tescilli bina bulunuyor.

6722 adadaki hak sahiplerinin yüzde 85'i ile mutabakat sağlandı. Çalışmalar oran yüzde 100'e ulaştığı zaman başlayacak. 

Proje ile Balbey'in tarihi ve kültürel dokusu korunacak. Eski yapılar aslına uygun restore edilecek. Proje ile itfaiye ve ambulans geçişinin zor olduğu dar sokaklar genişletilecek.

Konut, ticaret, kültür, turizm ve sosyal donatı alanları oluşturulacak, doğal afete karşı tedbirler alınacak. 2018'in Eylül ayında proje çalışmalarına başlanılması ön görülüyor.
 11 Şubat 2018 Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri?11 Şubat 2018 Pazar Reyting Sıralamasında Üst…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Makedonya Başbakanı Zaev'i kabul etti.

Antalya’nın Alanya ilçesinde motosikletle tek teker üzerinde şov yapan genç, anne ve 3 yaşındaki oğluna çarptı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde bahçe sularken 1 metre yükseklikteki duvardan düşen 71 yaşındaki şahıs yaşamını yitirdi.

TEKNOLOJİ HIZLA İLERLERKEN DEĞİŞİMLERİ DE BERABERİNDE GETİRİYOR. ELİMİZE ALIP MERAKLA BAKTIĞIMIZ DİJİTAL EKRANLAR BELKİ DE EN ÇOK GÖZLERİMİZİ ETKİLİYOR.…

Ali Buldu Günün Yorumu'nda; Geçtiğimiz hafta sonu Antalya’ya gelen Bakanlar ve Devlet Bahçeli’nin şehirde yaptığı bazı açıklamalar ele alındı.…

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.