Kanal V
Bahara Merhaba Konseri Büyüledi !

Bahara Merhaba Konseri Büyüledi !

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), müzikseverleri 'Bahara Merhaba/Çello Yıldızları Konseri'nde buluşturdu.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki konser yoğun ilgi gördü. Nurdan Küçükekmekçi (Soprano), Medine Tuganova  (Mezzo-Soprano) solist sanatçılar olarak izleyici karşısına çıktığı konserde, orkestrayı Veronika Yeliz Efe-Çağrı Fırat Yeşillik (Çello), Senem Çine (Arp) oluşturdu.
Konser, orkestranın besteci Vivaldi'nin 'Double Concerto' adlı eserini seslendirmesiyle başladı. Soprano Nurdan Küçükekmekçi'nin Vivaldi'nin 'Spsa son Disprezzata' adlı, mezzo-soprano Medine Tuganova'nın da besteci J.S.Bach'ın 'Magnificat No.9/Esurientes' adlı eserlerini yorumlamalarıyla devam etti.
Konser süresinde solistler ve orkestra besteciler P.Mascagni'nin 'Double Concerto', S.Rahmanivov'un 'O Cease Thy Singing Maiden Fair', P.İ. Çaykovski'nin 'Whether Day Dawns', Ch. Founod'un 'Ave maria' adlı eserlerine yer verdi.
Müzikseverlere keyifli bir akşam yaşatan Antalya DOB sanatçıları Nurdan Küçükekmekçi, Medine Tuganova, Veronika Yeliz Efe, Çağrı Fırat Yeşillik, Senem Çine'yi alkış yağmuruna tutuldu, çiçekle de teşekkür edildi..ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB), Vivaldi'den Bach'e, Mascagni'den Çaykovski'ye ait birçok ünlü eserin seslendirileceği 'Bahara Merhaba' konserine hazırlanıyor.

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ile öğretim görevlileri, 'Bahara Merhaba' adıyla karma sergi açtı.

27 MART 2018 SALI REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI! BUGÜN EN ÇOK İZLENEN PROGRAMLAR HANGİLERİ? 27 MART 2018 SALI REYTİNG SIRALAMASINDA…

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.