Kanal V
ATSO 2017 Yılını Değerlendirdi!

ATSO 2017 Yılını Değerlendirdi!

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI, ANTALYA TİCARETİNİN 2017 YILINI DEĞELENDİRME TOPLANTISI YAPTI. TARIMDAN TURİZME EĞİTİMDEN İŞ HAYATINA KADAR BİR ÇOK KONUDA GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI. ATSO YÖNETİMİ EKONOMİ DE YAPILMASINI GEREKENLERİ DE SIRALANDI VE 2018 YILI BEKLENTİLERİ TARTIŞILDI.

ATSO, Antalya ticaretinin 2017 yılıyla alakalı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

Gerçekleşen toplantıda 2017 yılını değerlendiren Çetin,  perakende ticaret sektöründeki bin 38 işyerinde geniş kapsamlı bir anket yaptıklarını ifade etti.

Konuşmasının başında turizm konusunu ele alan Çetin, 2016 yılındaki krizin, Antalya için 2001 ve 2009 yıllarındaki krizden daha etkili olduğuna dikkati çekti. 

2017 yılında beklenenin üstünde bir çıkış yaşandığını ifade eden Çetin, çıkışta uçak teşvikleri, kur artışı ve fiyat indirimlerin etkili olduğunu söyledi. 
Esnafların 2018 yılı beklentileriyle ilgili de görüşlerini aktaran Çetin, anketten elde edilen veriler ile  
sezona ümitli bakan işyeri sayısının ciddi oranda arttığına değindi.Piyasa değerlendirme toplantısının ardından Başkan Çetin, gazecilerin sorularını yanıtladı.Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde motosikletle tek teker üzerinde şov yapan gencin çarpması sonucu yaralı kurtulan anne ile 3 yaşındaki oğlunu,…

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2018 yılı için umutlu olduklarını belirterek turizmcilere, “Bu sene kendinizi artık naza çekin.

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.