Kanal V
Atatürk'ün Antalya'ya Gelişi Kutlandı !

Atatürk'ün Antalya'ya Gelişi Kutlandı !

ATATÜRK'ün Antalya'ya gelişinin 88'inci yıl dönümü dolayısıyla Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) tören düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksu Fen Lisesi, ilk kez 6 Mart 1930 tarihinde Antalya'ya ayak basan Mustafa Kemal Atatürk için tören düzenledi. AKM'deki törene Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, kamu kurum ve kuruluşları temsilciler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

1 dakikalık saygı duruşu ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde İstiklal Marşı okunmasının ardından ortaokullar ve liselerarası şiir ve kompozisyon dallarında birinci olan öğrenciler eserlerini okudu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışmada, ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir ve liselerde kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Aksu Fen Lisesi öğrencileri de 6 Mart'a özel gösteriler sundu. Tören toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.Bakan Çavuşoğlu: "Bild Gazetesi de Atatürk’ü kullanmaya başladı”

Manavgat’ta yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar Atatürk’ün huzuruna çıktı

Atatürk’e benzerliği ile tanınan İzmirli sinema ve tiyatro sanatçısı Göksel Kaya Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.