Kanal V
Asırlık Bir Çam Daha Çıra İçin Kesildi !

Asırlık Bir Çam Daha Çıra İçin Kesildi !

ANTALYA Gürkavak Vadisi ormanlık alanında, asırlık bir çamın gövdesinin yarısının çıra için kesildiğini görüntüleyen doğa yürüyüşçüleri, bu kez de Likya Yolu üzerinde benzer bir manzarayla karşılaştı.

Antalya'nın doğa yürüyüşü ve dağcılık gruplarından Özgür Rotalar Dağcılık ve Doğa Sporları (ÖRDOS) üyeleri, her hafta sonu kentin önemli doğal alanlarında doğa yürüyüşü gerçekleştiriyor. Grup üyeleri geçen ay Geyikbayırı mevkisindeki Manastır Çeşmesi ile Alimpınarı ve Gürkavak ormanlık alanı yürüyüşünde, Gürkavak'a yakın ormanlık alanda asırlık çamın köküne yakın gövde kısmının, elektrikli testereyle tahminen çıra için kesildiğini görüntüledi.
Grup üyeleri bu kez de Likya Yolu üzerinde Gölbastı-Roma Köprüsü mevkisinde gerçekleştirdikleri yürüyüşte, yine asırlık çam ağacının gövdesinin alt kısmının yarısından kesildiğini görüntüledi.
Daha önceki çam ağacına yapılanı 'vicdansızlık' olarak nitelendiren ÖRDOS kurucusu Metin Atasayar, “Bir rezaletle de burada karşılaştık. Alimpınarı- Gürkavak yürüyüşümüzde olduğu gibi çıra alabilmek için dağ gibi bir ağacı bu hale getirecek kadar acımasız" diye tepki gösterdi.ISPARTA'DA 5 YAŞINDA BAŞLADIĞI SİMİTÇİLİKTE YAKLAŞIK YARIM ASRI DEVİREN 53 YAŞINDAKİ ÖMER KAPLAN, 2 ÇOCUĞUNU SİMİT SATARAK ÜNİVERSİTEDE OKUTTU.…

Antalya'nın Serik İlçesi'nde oturan 92 yaşındaki Mustafa Akdeniz ile eşi 93 yaşındaki Hamma Akdeniz, 75 yıldır aynı yastığa baş…

Yarım asra yakın geçmişi olan, İzmir merkezli Recep Can Kuruyemiş'e kayyum atandı.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.