Kanal V
ANTBİRLİK'te Yeni Dönem

ANTBİRLİK'te Yeni Dönem

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nde (ANTBİRLİK) yapılan seçim sonrası Mustafa Yavuz başkan seçildi. Yavuz'un listesinde yönetime giren Hatice Hacıveziroğulları, birlik tarihine geçti.

ANTBİRLİK'in seçimli genel kurulu yapıldı. Birlik binasında gündem maddelerinin onaylanmasının ardından tek listeyle girilen seçimde 21 delegenin tamamının oyunu alan Mustafa Yavuz başkan seçildi. Başkan Mustafa Yavuz'un yönetim kurulu Hatice Hacıveziroğulları, Süleyman Bacak ve Kadir Tomkay'dan oluştu. Hatice Hacıveziroğulları, ANTBİRLİK yönetimine giren ilk kadın üye olarak 65 yıllık birlik tarihine geçti.

Yüksek ziraat mühendisi olan 26 yaşındaki Hatice Hacıveziroğulları, Antalyalı kadın çiftçilerin sesi olacağını belirterek, "Toprağın gerçek emekçileri olan kadınları temsil etmek için bu görevi üstlendim. Çiftçi bir ailenin kızıyım. Kadınların toprağa verdiği emeği ve onların yaşadıkları zorlukları biliyorum. Kadın çiftçilerimize sahip çıkacağım. Buradan kadın çiftçilerimize sesleniyorum, birliğe gecikmeden üye olun" dedi.Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, çiftçilere ortaklık çağrısında bulundu.

Serik Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi (ANTBİRLİK) seçimli genel kurulu gerçekleştirildi. Komandoların gölgesinde yapılan seçimde mevcut Başkan Mustafa…

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Yavuz seçildi. 21 delegenin oy kullandığı…

Kaynak: DHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.