Kanal V
Antalya'nın Çığlık Çığlığa Eğlencesi!

Antalya'nın Çığlık Çığlığa Eğlencesi!

Antalya'nın Kemer İlçesi sınırında bulunan Tahtalı Dağı zirvesinde kurulan ve sapan mantığı ile çalışan 'Bungy catapult', büyük ilgi çekiyor. Bungy catapult'e bağlananlar, gökyüzüne fırlatılırken çığlık atıyor.

Tahtalı Dağı'nın 2365 metrelik zirvesinde kurulan bungy catapult, adrenalin tutkunlarını kendine çekiyor. Tahtalı Dağı zirvesine çıkan turistler, Bungy catapult'a binerek adrenalin heyecanı yaşıyor. 15 metrelik 2 direk, lastikler ve iplerle bir motordan oluşan bungy catapult sistemi, sapan mantığında çalışıyor. İki direğe bağlı lastiklerle 20 metre yükseğe fırlayan turistler, unutulmaz anlar yaşıyor.

Alternatif turizmin en önemli örneklerinden biri olan ve bu yıl 200 bine yakın yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Olympos Teleferik'in Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, zirveye ilgiden memnun olduklarını belirtti. Her gün 09.00- 19.00 saatleri arasında her yarım saatte zirveye teleferikle ulaşılabildiğini belirten Gümrükçü, "Bungy catapult zirvede bulunan adrenalin yüklü eğlencelerimizden biri.

Özel bir işletme tarafından işletiliyor. Catapult deneyimini yaşayanlar heyecanlarını gizleyemiyor. Çığlık çığlığa sıçrayışlarına bizler de şahitlik yapıyoruz" dedi. Aynı zamanda Escape Yamaç Paraşüt atlayışları da yapılıyor" dedi.

Bungy Catapult teknolojisiyle gökyüzüne 80 kilometre hızla fırlatılmanın ücreti ise 100 TL.Konyaaltı Belediyesi Yaz Okulu’nun taekwondo kursunda 80 öğrenci temel savunma tekniklerini öğreniyor.

Antalya’nın Alanya ilçesinde şirket ve kurum çalışanları, sistematik düşünme tarzının gelişimi ve problem çözme becerilerini artırmak amacıyla korku evlerini…

ANTALYA KONYAALTI BELEDİYESİ’NİN 22. SÜNNET ŞÖLENİ’NDE ERKEKLİĞE İLK ADIM ATMAYA HAZIRLANIN 110 ÇOCUK, DÜZENLENEN SÜNNET ŞÖLENİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ. ÇEŞİTLİ…

Altındağ ilçesinde yaklaşık bin polisin katılımıyla asayiş ve uyuşturucu operasyonu başlatıldı. Denetimler sırasında ev görünümlü yasa dışı eğlence mekanı…

Kaynak: Hürriyet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.