Kanal V
Antalyalı öğretmenin 'Türkiyem' sergisi Azerbaycan'da

Antalyalı öğretmenin 'Türkiyem' sergisi Azerbaycan'da

Antalya’da sınıf öğretmeni fotoğraf tutkunu Sebahat Döğen, 9 kişisel sergisini, ‘Türkiye’m’ adıyla Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açıyor.

Antalya’da amatör ve profosyonel olarak fotoğraf ile uğraşan sınıf öğretmeni Sebahat Döğen, bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilindeki tarihi ve doğal güzellikleri karelerine yansıttı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli sergiler açan Döğen, 9. uluslararası kişisel sergisini kültür elçiliği yapmanın yanında Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerini Türk dünyasına tanıtmak amacıyla, 39 fotoğraftan oluşan, ‘ Türkiye’m Fotoğraf Sergisi’ni Azarbaycan’ın başkenti Bakü’deki Safran Otel Sergi Salonu’nda 14-17 Temmuz tarihleri arasında açacak. Serginin Azerbaycan’dan sonra diğer Türki Cumhuriyetlerde açılacağı belirtildi.

"16 ülkede açılacak"

Sergi hakkında bilgi veren Sebahat Döğen, “Fotoğraflarım hayatı anlatma şeklimdir. İnsanın en zor anlatabildiği sevdasıdır.10 yıllık çekim 1 yıl mutfak çalışmasının sonucu ile hazırladığım her bir karesi duygularım, heyecanım, yıllarımın emeği ile ilmek ilmek işlenmiş olan “Türkiyem” projemin ilk sunumu uluslararası platforma taşımanın onuru ve gururunu yaşıyorum. 16 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek olan Dış işleri Bakanlığı ile Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonun tarafından desteklenen Uluslararası Türkmen Elleri Şairleri ve Sanatçıları Azerbaycan Buluşmasında açacağım 9.kişisel uluslararası fotoğraf sergime herkesi davet ediyorum” dedi.


Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.