Kanal V
Antalya'dan Su Tasarrufu Projesi!

Antalya'dan Su Tasarrufu Projesi!

Antalya Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI Antalya) su tasarrufu sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kepez ilçesindeki Süleyman Demirel İlkokulu'nun musluklarını tasarruf sağlayan akıllı musluklarla değiştirdi.

JCI Antalya Başkanı Evrim Kaya, su tasarrufu sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk uygulamayı Süleyman Demirel İlkokulu'nda yaptıklarını söyledi. Suyun önemini anlatmak ve farkındalık yaratmak için Süleyman Demirel İlkokulu'nda 'Dünyamız ve Su' temalı bir resim yarışması düzenlediklerini kaydeden Evrim Kaya, dereceye giren öğrencileri ödüllendirdiklerini ifade etti.

Ülkü Göncü koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında okulun tüm musluklarının yüzde 60'a varan su tasarrufu sağlayan musluklarla değiştirildiğini kaydeden Evrim Kaya, tasarrufun herkesin görevi olduğunu kaydetti. Projeye ürünleriyle Hansgrohe firmasının destek verdiğine değinen Kaya, okulda yıllık 720 ton su tasarrufu sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Dereceye giren resimlerin Antalya Akvaryum'da sergilendiğinden bahseden Evrim Kaya, öğrencilere Akvaryum gezisi hediye ettiklerini vurguladı.

Programın sonunda JCI Antalya yönetim kurulu üyeleri Onur Yazıcı ve Olcay Kaplan, desteklerinden dolayı sponsor firma temsilcilerine plaket verdi.OTUZ ülkeden mektup arkadaşı edinen üniversite öğrencisi Umutcan Öncü (18), mektuplarla birlikte gönderdiği kartpostallarla Antalya'yı tanıtarak, turizm elçiliği yapıyor.

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA) - DÜNYANIN en önemli süper lüks yat üretim merkezleri arasında yer alan Antalya Serbest Bölge'de, tersanede…

ANTALYALI modacı Sıla Uysal tarafından organize edilen 'Çocuk İstismarına Sessiz Kalma' gecesi, iş, sanat ve siyaset dünyasını bir araya…

DÜNYA Sağlık Turizm Konseyi, her sene farklı bir ülkede yaptığı genel kurulların 4'üncüsünü ANFAŞ- Antalya Expo Center'da gerçekleştirdi. Hestourex…

ANTALYA'da 11-13 Mayıs tarihleri arasında Lara Düden Park'ta düzenlenecek Gastro Alaturka Antalya'nın tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Antalya’da camilerde yardım toplama amacıyla konulan kutulardan para çalan hırsız yakalandı.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.