Kanal V
Antalya'daki Felaketin Boyutu Gündüz Ortaya Çıktı!

Antalya'daki Felaketin Boyutu Gündüz Ortaya Çıktı!

Antalya'daki felaketin boyutu gündüz ortaya çıktı.Seralarını yerle bir görünce gözyaşlarına boğuldular Çiftçilerden Suna Erdaş:"Akşam tuttum kendimi ağlamadım, sabah dayanamadım"

Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde dün akşam meydana gelen hortumun verdiği zarar gündüz ortaya çıktı. Sabah erkenden seralarına giden çiftçiler, gördükleri manzara karşısında gözyaşlarına boğuldu.
Antalya’nın 3 ilçesini dün 21.30 ile 22.00 saatleri arasında aynı saatte hortum vurdu. Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde çıkan hortumda, yüzlerce naylon ve cam sera yerle bir oldu, evler, ağaçlar ve elektrik direkleri zarar gördü. Gece boyunca karanlığa gömülen 3 ilçede, toplam 31 kişi yaralandı. Yaralıların çoğunun ayakta tedavi edildiği öğrenilirken, bazı yaralıların ise tedavisine hastanede devam edildiği bildirildi. 
Sabahın ilk ışıklarını bekleyen çiftçiler ise, günün ağarmasıyla birlikte soluğu seralarının yanında aldı. Seralarının yerle bir olduğunu gören çiftçiler gözyaşlarını tutamazken, felaketin boyutu ise çekilen görüntülere yansıdı. Seraların içerisinde çiftçilerin kullandığı römorklar ve eşyalarının yer aldığı görülürken, bir seranın içerisinde hortuma kapılıp gelen ve yine içerisinde tavukların da bulunduğu kümes dikkat çekti. Tavukların kümesten çıkamadığı gözlendi. 

"Dünyamız göçtü sandım"
5 dönüm arazisinin zarar gördüğünü belirten Halil Altan, "Hortum iki yerden çıktı, biz çaresiz bir şekilde izlemek zorunda kaldık. Allah beterinden korusun, önce Allah’tan, sonra yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuşurken, sabah serasının yok olduğunu gören Teslime Tunç, 10 dönüm zararı olduğunu belirterek, "Hiçbir tutanağımız yok. Hayatımız buna, yememiz, hastalığımız her şeyimiz bu işlere bağlı. Söyleyecek bir sözüm yok. Dünyamız göçtü sandım. Yarım saat boyunca nereden geldiğini bilemedim. Mavikent bitmiştir, her tarafta var diyorlar. Çok zor" dedi.

"Ağlamak, isyan etmek istemiyorum ama"
Sabah hortumun verdiği zararı görünce gözyaşlarına boğulduğunu ifade eden Suna Erdaş ise "Akşam hasta ziyaretine gitmiştik, geldiğimizde her yer mahşer yeri gibi olmuş. Evin içinde çocukların eşyalarını alıp balkona atmış. Bir alev topu gezdi diyorlar. Sabah görünce durumu daha kötü oldum. Yapacak bir şey yok, Allah’tan geldi. Hep buna güveniyoruz, bunu bekliyoruz. Akşam tuttum kendimi ağlamadım, sabah dayanamadım. Ağlamak istemiyorum, isyan etmek istemiyorum ama çok şükür canımız sağ" ifadelerini kaydetti.

 

ANTALYA’NIN KUMLUCA, FİNİKE VE DEMRE İLÇELERİNDE DÜN AKŞAM OLUŞAN HORTUMUN VERDİĞİ ZARAR GÜNDÜZ ORTAYA ÇIKTI. (HARUN ERDOĞDU - SUAT METİN/ANTALYA-İHA)   DÜN AKŞAM ANTALYA’NIN KUMLUCA, FİNİKE VE DEMRE İLÇELERİNDE OLUŞAN HORTUMUN VERDİĞİ ZARAR GÜNDÜZ ORTAYA ÇIKTI. (HARUN ERDOĞDU - SUAT METİN/ANTALYA-İHA)   ANTALYA’NIN 3 İLÇESİNİ DÜN AKŞAM HORTUM VURDU. KUMLUCA, FİNİKE VE DEMRE İLÇELERİNDE ÇIKAN HORTUMDA, YÜZLERCE NAYLON VE CAM SERA YERLE BİR OLDU, EVLER, AĞAÇLAR VE ELEKTRİK DİREKLERİ ZARAR GÖRDÜ. (HARUN ERDOĞDU - SUAT METİN/ANTALYA-İHA)   SABAH ERKENDEN SERALARINA GİDEN ÇİFTÇİLER, GÖRDÜKLERİ MANZARA KARŞISINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU. (HARUN ERDOĞDU - SUAT METİN/ANTALYA-İHA)

 Antalya'nın Finike İlçesi'nde şiddetli yağış sonrasında denizde çıkan hortum Turunçova ve Sahilkent mahallerinde yerleşim yerleri ile tarım alanlarını vurdu.

ANTALYA'nın Finike, Kumluca, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerinde akşam saatlerinde şiddetli yağış sonrası hortum oluştu. Hortumun şiddetiyle çok sayıda…

Antalya’nın 3 ilçesini aynı saatte hortum vurdu. Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde çıkan hortumda toplam yaralının 31 olduğu öğrenilirken,…

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.