Kanal V
Antalya'da Servis Sürücülerine Eğitim

Antalya'da Servis Sürücülerine Eğitim

ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde okul servis sürücülerine eğitim verilmeye başlandı.

Korkuteli'deki 79 okul servis sürücüsüne Sevim- Cevat Soyiç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 30 saatlik eğitim veriliyor. Halil Aydın ve Hüseyin Çalık tarafından iş sağlığı ve güvenliği kurallarında bilgi veriliyor.

Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, eğitimin başlaması dolayısıyla düzenlenen programda eğitimin 'Okul Servis Hizmetleri Yönetmeliği' kapsamında gerçekleştirildiğini söyledi. Taşkan, eğitimlerde öğrenci servis sürücülerinin, iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulaması, sürüş sırasında sosyal çevre iletişimi, trafiğin unsurlarına ve güvenliğine dair gerekli önlemlerin alması, sürüş tekniğine uygun güvenli ve ekonomik araç kullanıp direksiyon uygulamaları yapabilmesi gibi konularda bilgilendirileceğini kaydetti.

Taşkan, "En kıymetli hazine olan çocuklarımızın, eğitim gördükleri okullarına taşınmasıyla görevli servis şoförlerinin bu görevleri yerine getirmeleri esnasında kurallara uymaları gerekmektedir. Servis sürücülerinin taşıma işlemi esnasında öğrencilerin oturarak, rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alarak gideceği yere kadar götürmek, getirmek, servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu almaması, küçük öğrencilere inme binme sırasında yardımcı olması için rehber personel bulundurması gerekiyor. Servis sürücülerinin bu yükümlülüklerini yerine getirirken, örnek olacak davranış ve tutum içerisinde bulunmaları ve pek çok husus da dikkat etmeleri gerekiyor" dedi.Savunma Sanayi Müsteşarlığınca Korkuteli ilçesine 26 noktaya 120 kamerayla Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve ilçe giriş-çıkışlarına 4 adet Plaka…

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Hıdırrellez etkinliği düzenlendi.

Korkuteli'nde sade tören

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.