Kanal V
Antalya'da Gece Başlayan Yangında Son Durum

Antalya'da Gece Başlayan Yangında Son Durum

Antalya’da dün gece saatlerinde başlayan orman yangınını kontrol altına almak için çalışmalar sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 01.00 sıralarında Aksu ilçesi Karaöz Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Antalya-Isparta karayolundan da görülen yangına Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 helikopter, 2 uçak, 40 arazöz ve 20’ye yakın itfaiye ekibi ile 200'ün üzerinde orman işçisi ve itfaiye eri müdahalede bulunuyor.

Rüzgar ve arazinin sarp oluşu ekiplerin işini zorlaştırırken, yangının bölgeye yakın mahallelere ulaşmaması için yoğun gayret sarf ediliyor. Kısmen kontrol altına alınan yangında uçak ve helikopterler, rüzgarın etkisiyle Kösele Mahallesi’ne yaklaşan yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yangının kontrol altına alındığı bölgelerde soğutma çalışmaları devam ederken, diğer bölgelerde de söndürme çalışmaları devam ediyor.Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2017 yılında çıkan orman yangınlarının yüzde 90’ının insan kaynaklı olduğunu açıkladı.

Antalya'da sazlık alanda çıkan yangın korkuttu 10 dönüm sazlık alanın zarar gördüğü yangında, 1 ev tedbir amaçlı tahliye edildi.

Antalya'nın Aksu ilçesi Karaöz Mahallesi’nde dün gece başlayan orman yangını devam ediyor.

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.