Kanal V
Antalya'da

Antalya'da "Don Pasquale" Operası Sahnelenecek!

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından, İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin bestelediği "Don Pasquale" operası sanatseverlerle buluşturulacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından, İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin bestelediği "Don Pasquale" operası sanatseverlerle buluşturulacak.

ANTDOB, İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin komik opera örneklerinden "Don Pasquale" eserini, yarın Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde bu sezon son kez sahneleyecek.

Rejisör Recep Ayyılmaz yönetimindeki eser, Türkçe üst yazıyla İtalyanca seslendirilecek. Eserin dekoru Ferhat Karakaya, kostümü Çimen Somuncuoğlu, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Nil Berkan tarafından hazırlandı.

Koro şefliğini Mahir Seyrek'in üstlendiği eserde, ilerlemiş yaşına rağmen çapkınlıktan vazgeçmeyip kendisine eş arayan Don Pasquale ile onu zekasıyla baştan çıkaran genç ve güzel Norina'nın komik öyküsünü konu alınıyor.

Üç perde tek ara sahnelenecek eserin orkestrasını Ömer Yöndem yönetiyor. "Don Pasquale" rolünü Engin Suna, "Dr. Malatesta" rolünü Arda Aktar, Norina'nın aşığı "Ernesto" rolünü Burak Pektaş, "Norina" rolünü Sema Çavuşoğlu Suna ve "noter" rolünü Taner Ölçen oynayacak.

kaynak:sondakikaAntalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Fransız besteci Georges Bizet'nin ünlü "Carmen" operası ile sezonu açacak.

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.