Kanal V
Antalya 'Hint Pazarı'nda Da İddialı!

Antalya 'Hint Pazarı'nda Da İddialı!

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya'da, yaklaşık 10 milyar dolar cirosu bulunan Hint turizminden daha fazla pay almayı hedefleniyor.

Her yıl farklı ülkelerden milyonlarca turistin ağırlandığı Antalya'nın, yaklaşık 10 milyar dolar cirosu bulunan Hint turizminden daha fazla pay almayı hedefleniyor.

Getirisi yüksek Hint turizmi için Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, turizm alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle çalışmalar sürdürülüyor.

Rusya başta olmak üzere her yıl farklı ülkelerden turistleri ağırlayan Türkiye'nin incisi Antalya, Hint turizminden de daha fazla pay almayı amaçlıyor. Alternatif pazar arayışlarını sürdüren turizmciler, Hindistan'dan düğün, kongre, toplantı başta olmak üzere "grup turizmi"nin de merkezi olmak istiyor.

Vali Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hint turizminde kişi başı harcamalar çok yüksek. Onun için Hindistan pazarında düğün, kongre ve toplantı turizmine ağırlık vereceğiz. Biz her konuda olduğu gibi Hint turizminde de iddialıyız." dedi.

"2018 için ciddi gruplar aldık"
Inventum Mice Turizm Şirketi yöneticisi Bünyat Özpak da 2018 için çok ciddi gruplar aldıklarını belirterek, "7-8 bin kişiyi Antalya'ya getirmeyi başaracağız. Ön ödemeleri aldık. Hindistan'dan en büyük düğünlerden birkaçını Antalya'ya kazandırdık. Hint turizminde çok iddialıyız, getirilebilecek en büyük grupları getirmeye başladık. Bunun ilerde artarak devamını bekliyoruz. Şubat ve nisan ayında büyük düğünler Antalya'da olacak." dedi.Otobüs ve kamyonun kafa kafaya çarpışması sonucu 30 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi ise ağır yaralandı.

Başbakan Binali Yıldırım, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

2018 yılbaşını evde geçirmek isteyenlerin en merak ettiği konu "Yılbaşı gecesi televizyon programlarında ne var?" sorusu... 2018 yılbaşı akşamı…

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yeni yıl mesajı…

Kaynak: AA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.