Kanal V
Antalya DOB Sihirli Dünya Dünyayı Sergiliyor

Antalya DOB Sihirli Dünya Dünyayı Sergiliyor

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB), geçen ay prömiyerini gerçekleştirdiği 'Sihirli Dünya' adlı çocuk oyununu nisan ayında bu sezon son kez sahneleyecek.

Antalya DOB, 'Sihirli Dünya' çocuk oyununun 2017-2018 sanat sezonundaki son temsillerini 2, 9 ve 23 Nisan günleri saat 11.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahneleyecek. Haldun Özörten tarafından yazılan, Kenan Kahyaoğlu'nun müzik düzenlemelerini yaptığı ve Reyhan Süme tarafından sahneye koyulan eserde, ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

 

Amacı çocuklara çoksesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı ve baleyi sevdirebilmek olan interaktif eserin 2 Nisan'daki gösteriminde solist sanatçılar Erdi Can Aybaş, Müge Yıldıran, Işılay Meriç Karataş, Sinem Seçil Baddal, Selda Serdar, anlatıcı Selahattin Denizsümüren ve Boran Savran, piyanist Yücel Yalçın, orkestra sanatçıları İlkay Candan, Arya Böler, Çağrı Fırat Yeşillik, Fatma Esin Erdoğan, Arda Serindağ ve repetitörlüğünü Buket Tüzün'ün yaptığı Antalya DOB çocuk balesi sahne alacak.Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) 'Çocuk Korosu' ve 'Çocuk Balesi' kursları için sınavla öğrenci alacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79'uncu yıl dönümünde "Her 10 Kasım Atatürk için ağıt"…

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Rus besteci Çaykovski'nin Fındıkkıran balesini, Antalyalı sanatseverlerle buluşturuyor.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.