Kanal V
Ali Çetinkaya Caddesi’nde Kentsel Tasarım Projesi Başlıyor

Ali Çetinkaya Caddesi’nde Kentsel Tasarım Projesi Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ali Çetinkaya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi Yapım işi kapsamında Meydan Kavşağı’nda düzenleme çalışması başlattı. Çalışmalar dört etap halinde gerçekleştirilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ali Çetinkaya Caddesi, Meydan Kavşağı ve Ali Çetinkaya caddesine bağlanan alternatif yollarda düzenleme çalışmasına başladı. Ali Çetinkaya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi Yapım İşi kapsamında; aydınlatma tesisatları, sulama, peyzaj projeleri ile cephe tadilatı işleri kapsamında, yaya yollarının düzenlenerek kaplamasının değiştirilmesi, engellilerin kullanımı için uygun hale getirilmesi, yeşil alanlarının düzenlenerek, dinlenme, seyir alanları oluşturulması, yola cephe veren mevcut yapılara ait cephe tespit ve düzenleme çalışmaları işinin yapılması, alternatif yolların yenilenmesi, kaldırım yapılması ve meydan kavşağının düzenlemesi çalışmaları yer alıyor.


Trafik aksamayacak


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi yetkilileri, dört etap olarak uygulanacak proje kapsamında ilk etap olarak Meydan Kavşağı’nda bulunan parkın ara yolunun trafiğe kapatılacağını açıkladı. Yetkililer, buradaki çalışmanın ardında da ana yolun bir kısmının trafiğe kapatılıp ulaşımın parkın ara yolundan verileceği bilgisini paylaştı.Alanya Belediyesi, Güzelbağ Mahallesi’nde meydan düzenlemesi ve yeni yollar yapıyor.

Antalya OSB'nin Türkiye'ye örnek olacak Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik Projesi'nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Antalya Kemer Belediyesi’nin 30 Ağustos tarihinde hizmete giren vizyon projesi 30 Ağustos Zafer Parkı yerli ve yabancı turistlerin akınına…

Kepez Belediyesi’nin Dokumapark Projesi, Tarihi Kentler Birliği’nin Proje Ödülüne layık görüldü.

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde Halk Kütüphanesi tarafından gerçekleştirilen Yaylada Kitap Okuma Projesi (YAŞKOP) 2017okulların açılmasıyla birlikte sona erdi.

'Recep İvedik' karakteriyle beyaz perdede rekor üstüne rekor kıran oyuncu Şahan Gökbakar, 'Kayhan' isimli filmi için hazırlıklara başladı.

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi kapsamında Tiflis-Kars istikametinde ilk test sürüşü gerçekleştirildi.

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.