Kanal V
Alanya Kütürüp'te İmar Sorunu Çözüldü

Alanya Kütürüp'te İmar Sorunu Çözüldü

Antalya’nın Alanya ilçesi Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii’ndeki imar sorunu çözülüyor. Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen Kütürüp imar planının, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayına mütakip yapılacak olan 18. Madde uygulaması ile bölgedeki vatandaşlar tapularına da kavuşmuş olacak.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın en büyük problemlerinden biri olan Kütürüp’deki imar sorununu çözüyor. Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii’nde mahkeme kararları ile iptal edilen imar planı uygulaması, yapılaşmanın önüne geçtiği için bölge halkı yıllardır bu konuda mağdur bulunuyordu.

Alanya Belediye Meclisinin bugünkü oturumunda, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii binde bir ölçekli uygulama imar planı MHP ve AK Parti Meclis üyelerinin kabul, CHP Meclis üyelerinin çekimser oyları ile oyçokluğuyla kabul edildi.

Vatandaşlar tapularını alabilecek

Kararın Büyükşehir Belediye Meclisinde oyalanmasının ardından bölge halkının sorunlarının çözüleceğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, Büyükşehir onayının ardından yapacağımız 18. Madde uygulaması sonrasında tapularını alabilecekler. Bu konunun çözüme ulaştırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.Alanya Belediye Tiyatrosu, Adana ve Ankara’da uluslararası çapta düzenlenen iki tiyatro festivaline katıldı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde organize suç örgütlerine yönelik operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.