Kanal V
AKMEK Parlayan İnciler Sergisi'ne Büyük İlgi

AKMEK Parlayan İnciler Sergisi'ne Büyük İlgi

ANTALYA Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK), kursiyerleri tarafından hazırlanan ve farklı noktalarda sanatseverlerin beğenisine sunulan 'AKMEK'te Parlayan İnciler' konulu resim sergisi büyük ilgi gördü.

Kepez Belediyesi'nin ücretsiz meslek edindirme birimi olan AKMEK'te açılan resim sergileri sanatseverlerden ilgi görüyor. lk olarak, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşan ve kadın dünyasını anlatan 'AKMEK'te Parlayan İnciler' sergisinin ikinci durağı Agora Alışveriş Merkezi oldu. Agora Alışveriş Merkezi'nin fuaye alanında açılan ve Kepez Çocuk Orkestrasının konserleri ile bütünleşen sergi sanatseverlerin beğenisini topladı.

KADININ DÜNYASI TUVALLERE YANSIDI

AKMEK kursiyerlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel yaptığı kadın temalı resimlerin sanatseverlerle buluştuğu sergiler özellikle kadın sanatseverlerin ilgi odağı oldu. AKMEK kursiyerlerinin 70 adet tablosunda kadına şiddet, kadının toplumdaki yeri ve annelik kavramları tuvallere vurulan fırça darbeleri ile anlatıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, el emeği göz nuru bu eserleri tasarlayan kursiyerleri tebrik ederek, kadının toplumdaki yerinin çok önemli ve çok değerli olduğunu söyledi.Antalya Kepez Belediyesi Meslek Eğitim Kursları, (AKMEK) dikiş kurslarını devam ediyor.

ANTALYA'DA KEPEZ BELEDİYESİNİN 2009 YILINDA KURDUĞU MESLEK EĞİTİM KURSLARI, 8 YILDA 12 AYRI NOKTADA HİZMET VERİR HALE GELDİ. YAZ…

Kepez Belediyesi’nin ücretsiz meslek edindirme kursları, 2 Ekim’de yeni sezona başlıyor.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.